پادشاهی(قسمت اول:The Elder Scrolls V:Skyrim)

پدر این نوشته قراره خصوصیات بازی هایی که در سبک خود خاص هستند گفته بشه.بازی هایی هستند که با گیم پلی خاص خود طرفداران زیادی دارند و با اینکه بعضی از این بازی ها جز بهترین بازی سال میشوند تعداد زیادی از گیمر ها نمیتوانند با آن کنار بیایند.

این نوشته پیشنهاد هاییست که ما به شما میکنیم.بازی هایی که خودمون تجربه کردیم و گیم پلی خاص و مخاطب های خاصی دارن.

ما سعی میکنیم تا شما رو با روال و گیم پلی های بازیی هایی که فقط مخاطبای خودشون قادر به درک گیم پلی هستند آشنا کنیم.

امید وارم که با این نوشته ها بتونین بازی های بیشتری رو تجربه کنید و لذت ببرید.

                                                                 The Elder Scrolls V:Skyrim

قبل از شروع هر چیز من پیشنهاد میکنم که اگه برای دفعه ی اول هست که میخوایین بازی رو تجربه کنین حتما متنو بخونین.

بازی اسکایریم بازی ای نیست که با بیست دقیقه بازی کردن بازیباز کل خصوصیات گیم پلی و… به دست فرد بیاد!

بازی ای هستش که برای درکش حداقل باید دو ساعت بدون وقفه اونو ادامه بدی تا به نکات ریز و درشت پی ببری!

۱٫زیبایی های بازی از لحاظ گرافیک:

قطعا اگه این بازی رو برای ۱۰ دقیقه بازی کنی به گرافیکش از ۱۰ نمره ۲ میدی!چرا چون که تنها چیزی که چشم شمارو خیره ی خودش میکنه باگ های مختصر بازیه!

مثلا موقعی که با شمشیر به دشمن ضربه میزنی دشمن هیچ عکس والعملی از خوش نشون نمیده.یا شمشیر شما به بدن دشمن گیر نمیکنه و خونی که میپاشه طبیعی نیستو از این حرفا.این نکته رو بگم که سری The Elder Scrolls از همون اول روال کاریش همین بوده.ما با طبیعت سروکار داریم نه با اکشن بودن.این بازی اساسین کرید نیست که از ۱۰ متر بپری رو گردن دشمنو با تیغ کف دستت بکشیش.این بازی اگه باگ داره ولی میخواد نشون بده که قهرمان داستان با دستای خودت قوی میشه!

شاید بگین باگ هایی که داره طبیعی نیست درسته طبیعی نیست ولی اگه بخوایم هر جوری حساب کنیم بازی کلا طبیعی نیست چون معمولا شما با افراد عادی سروکار ندارین!با اسکلت ها و اژدها زاده ها و جک و جونور های دیگه سروکار دارین!

پس باید یه نکته هایی رو چشم پوشی کرد.مانند همون وقتایی که یه باگ وحشتناک توی بازی کال اف دیوتی میبینیم که یارو مرده رو هوا و از کنارش رد میشیم.همون جوری

این عکسای زیرو ببینین!به نظرتون میشه از همچین مناظری گذشت؟؟اصلا خدایی تا به حال چنین مناظری رو توی بازی های ویدیویی دیدین؟؟

1

2

3

4

5

اینم تصاویری از مناظر بازی:(In Game)

11

33

۲٫گرافیک و داستان

علاوه بر گرافیک هنری این بازی داستان و شخصیت پردازی خارق العاده ای داره!

اینکه شمارو دستگیر کرده اند و میخوان اعدامتان کنن!چرا در همان لحظه اژدها به شهر حمله میکند؟؟

یا اینکه شما اول بازی گروه و نژاد خودتونو مشخص میکنید! داستان این بازی بر پایه ی اژدها هاست! در شهری تعداد بسیاری اژدها وجود دارد که آنها امنیت را از مردم گرفتند و خسارات زیادی را وارد میکنند و جان بسیاری از انسان های بیگناه را میگیرند!

شما یک شخصیت خارقالعاده هستید کهتوانایی مقابله کردن با این موجودات را دارید! جالب نیست؟؟ فک نکنم داستانش کلیشه ای باشه!

شخصیت پردازی فوق العاده بازی باعث محبوبیت بازی شده است!با اینکه این بازی یک بازی RPG هستش و خودتون شخصیت خودتونو میسازید ولی در اول بازی شما مانند یک شهروند عادی هستید! با کمک گرفتن از افرادی و ساختن یه سری چیز ها قدرت خود را افزایش میدهید! به عنوان مثال لباس شما میتواند روی قدرت جسمی شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد!

۳٫گیم پلی و امکانات و محیط

این بازی را هم میتوانید به عنوان سوم شخص بازی کنید و هم اول شخص! گیم پلی کاملا طبیعیست!به عنوان مثال شما سپر را در دست چپ و شمشیری در دست راست گرفته اید! اگر دشمن شما در حال ضربه زدن به شما از بالای سر شما باشد، باید حتما شما سپر را  به سمت بالا نگه دارید وگرنه ضربه به شما اصابت خواهد کرد!

4865145

جهانی ازاد و بزرگ زیر پای شماست! جهانی که هر قسمتش به گونه ی خاص خوش است و هیچ یکنواختی ای نیست که آنرا تکراری کند!

هیچ گاه شما احساس نمیکنید که مکان ها تکراری اند! در قسمتی از جهان طبیعتش سخره است، در قسمتی برف در قسمتی یک دریاچه آبی در کنار جنگلی پاییزی با برگای زرد!

546564

564654

امکان شکار در بازی نیز وجود دارد!شما حیوانی را شکار میکنید و از پوستش برای خود لباس درست میکنید یا از گوشتش به عنوان عذا استفاده میکنید!یا میفروشید!

The Elder Scrolls V Skyrim a

65456

از گل و گیاه های رو زمین برای خود دارو تهیه میکنید و استفاده میکنید و… امکانات دیگه که بازی رو زیباتر میکنند!

۴٫وجود اژدها

در قبل گفتیم که یکی عناصر اصلی بازی ازدها ها هستند! اگه توجه کرده باشید بازی های زیادی میخواستند سبک RPG شونو شبیه اسکایریم کنن مثل Reconing ولی حتی نتونست برای شرکت بتزدا که سازنده ی اسکایریم است تلنگری باشند چه برسد به برتری!!

داستان بازی را اژدها ها کامل میکنند! اینکه برای کشتن هر اژدها باید چه روشی را انجام داد!چه کلکی زد و کجا ها پناه گرفت! وسلیه ی حمله ی اژدها چیست؟آتش؟یخ؟ یا چیزهای دیگر!این باعث شده که این بازی به هیچ عنوان کلیشه ای را در خود جای ندهد!

d

the_elder_scrolls__skyrim_dragon_wallpaper_by_skstalker-d4gyfss

skyrim-dragon

و در آخر من این بازی رو به همه پیشنهاد میکنم و واقعا بازی عجیب و زیبایی هستش!مطمعنا اگه بتونین با گیم پلی هماهنگ شین ازش دل نمیکنین!

2115

 

4 thoughts on “پادشاهی(قسمت اول:The Elder Scrolls V:Skyrim)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.