نقدو برسی عنوان THIEF

نام عنوان:THIEF

شرکت سازنده :EIDOS MONTREAL

ناشر:SQUARE ENIX

رده سنی: MATURE

مقدمه: با سلام به تمامی گیمر های عزیز. عنوان بسیار زیبا THIEFچیزی از انتشارش نمیگذرد. قبل از خواندن نقد هر عنوان بهتر است که تمامی گیمر های عزیز اطلاعاتی در مورد این عنوان بدانند.این بازی از مدت ها قبل توسط شرکتEIDOS MONTREAL  ساخته میشد همراه با همایت مالی شرکت سر شناسSQUARE ENIX.

این نسخه از بازی به علت تغییرات بسیار و بنیادین در گیمپلی و گرافیک شهرت زیادی پیدا کرد با این حال که این نسخه از سری بازی های  THIEFچهارمین نسخه است!این نسخه با دیگر نسخه های منتشر شده از این عنوان کاملا چه از نظر داستان و چه از نظر دیگر جهات با دیگر نسخه های تولید شده از این بازی کاملا متفاوت است. پس این در نقدی متفاوت همراه ما باشید.در ابتدا مثل همیشه بازی رو به چند قسمت تقسیم میکنیم تا نقد بازی بهتر و قابل فهم تر باشد.

Shipping-ThiefGame 2014-02-28 03-00-45-95

۱:داستان
۲:گیم پلی
۳:گرافیک
۴:صدا گذاری

Shipping-ThiefGame 2014-02-28 03-06-32-29
۱:شاید تنها چیزی که بعد از اتمام بازی برای گیمر ها مجهول باشد داستان پیچیده این بازی باشد.داستان بازی گاهی اوقات حتی گیمر های حرفه ای را نیز گیج میکند.داستان بازی از این قرار است که شما کنترل شخصیت اصلی بازی یعنی Garrett را به دست میگیرید وی به شهری که قبلا در انجا زنده گی میکرده باز میگردد اما شهر را در طاعون و ظلم میبیند.Garrettدر اوایل بازی همدستی پیدا میکند که به همراه او قصد یک دزدی بزرگ را دارند. اما موفق به این کار نمیشوند(Garrett) و همدستش  (Erin) قصد دزدیدن یک سنگ بسیار قدیمی را دارند که ناگهان انرژی مرموزی از داخل سنگ منتشر میشود و همدست شما را میبلعد!از این لحظه شما باید به دنبال اشیاع قیمتی باشید که در این راه به راه های مخفی برخورد میکنید. و با اشخاص مختلفی اشنا میشوید. از جمله این اشخاص میتوان به جنرال اشاره کرد که متخصص گرفتن دزد ها و کشتن انها به فجیه ترین روش ممکن است.اما نه دزدی مثل شما!در طول داستان جنرال سر راه شما زیاد سبز میشود و مانعی بزرگ برای کار های شماست.اما شما سر انجام بعد از چندین بار وی را از پا در می اورید.در پایان بندی این نسخه از سری بازی های THIEF بازی به صورت مبهم برای گیمر تمام میشود و هنوز جای سوال در ذهن شما میگذارد پس بهتر است این عنوان را خودتان تجربه کنید.در کل داستان بازی در حد خوبی روایت میشود اما پایان بندی مناسبی ندارد.

Shipping-ThiefGame 2014-02-28 03-11-25-79

۲:این بازی در مورد گیم پلی حرف های زیادی برای گفتن دارد.در این عنوان یکی از نقات قوت بازی گیم پلی فوق الاده روان و زیبای اونه که میتونید روز ها با گیم پلی بازی سر گرم باشید و هیچ گاه در طول روند بازی این عنصر برای شما تکراری نمیشود.در گیم پلی بازی وسایل بسیاری برای تنوع گنجانده شده است از جمله تیر کمان اتشی-چهار لبه-انفجاری و …. با خریدن صلاح ها و ارمور ها یا همان زره ها در گیم پلی بازی به ندرت با توجه به درجه سختی برای شما اسان میشود.گیم پلی بازی وقتی معنی پیدا میکند که در کنار داستانی قوی گرافیک زیبا و بافت های زنده اجرا شود که این نسخه از سری بازی های سارق تمامی این عناصر را داراست.گیم پلی بازی به شکلی زیباست که مخاطب را در خود گم میکند.همچنین بازی به شما اجازه میدهد برای رسیدن به حدف خود از راه های مختلفی استفاده کنید و یا به شکلی دیگر میشود گفت بازی OPEN WORLDاست که بسیار در زیبا تر شدن بازی کمک میکند.لازم به ذکر است که این عنصر نسخه جدید بازی سارق نیز با نسخه های قبلی خود بسیار متفاوت است.در گیم پلی بازی در سکو بازی   بازی به حالت سوم شخص در می اید.همچنین بازی بعد از اتمام هر CHAPTER لسیتی از نحوه بازی کردن گیمر به شما نشان میدهد که شامل نموداری است که شما چند درصد در بازی مثل روح بوده اید چند درصد فرصت طلب بوده اید و همچنین چند درصد درنده CHAPTER را به اتمام رسانده اید.

Shipping-ThiefGame 2014-03-02 04-00-44-76

۳:گرافیک بازی از دیگر جذابیت های بازی است که به صورت بسیار دقیق روی ان کار شده است.گرافیک این نسخه از بازی قدرت خود را از کارت های گرافیک AMD و انجینUNREAL ENGINE میگیرد که نشان دهنده یک عنوان با گرافیک خارق الاده است.البته در بحث گرافیک این نسخه یکم یک نواختی وجود دارد که محیط های ان تغییرات کمی ایجاد میشود.اما نسل هشتمی شدن بازی ها روی عنصر گرافیک بیش از هر عنصر دیگری تاثیر گذاشته است.که با مقایسه یک عنوان نسل هفت و هشتمی متیوانید تفاوت انرا درک کنید!گرافیک این عنوان دارای بافت های بسیار زنده و جذاب است و کمتر باگی در انها دیده میشود و این نشان دهنده کار دقیق بر روی این عنوان است که شرکتEIDOS MONTREAL به خوبی هر چه تمام تر از عهده ان بر امده است.در کل گرافیک این نسخه با توجه به نسل هشتمی شدن بازی های قابل قبول است و جای پیشرفت بیشتر در اینده را دارد.

Shipping-ThiefGame 2014-03-04 08-48-21-56

۴:صدا گذاری بازی در عالی کار شده است.به طوری که میتواید به مدت طولانی یک جا بمانید و به حرف هایی که بین نگهبانان یا جنرال رد و بدل میکنند گوشی کنید که حتی این گفت و گو ها میتواند پسور یک گاو صندوق باشد و یا در روند داستانی بازی بیشتر به شما کمک کند. تا جای خالی در ذهن شما از داستان بازی باقی نماند.حتی صدای پای شما در اب های کم عمق و عمیق متفاوت است!یا میتوانید با ساکت ماندن صدا پای دشمنان را بشنوید و خود را مخفی کنید.در کل میشود گفت صدا گذاری بازی هم یکی از نقات قوت بازی است که سخت روی ان کار شده است.در طول روند بازی میتوانید به مطالب گفته شده کم کم پی ببرید.زیرا بازی رفته رفته زیبا تر میشود.

Shipping-ThiefGame 2014-03-03 04-32-56-97
نتیجه گیری:این نسخه از سری بازی های سارق بسیار مورد انتظار گیمر ها در امسال بود که با انتشار این عنوان نمرات رو به بالایی را گرفته شد.این نسخه توانست موفقیت های زیادی در زمینه بازی های مخفی کاری ایجاد کند و از رقیب های خود یک سرو گردن بالا تر باشد همرا با داستان صدا گذاری گیم پلی و گرافیک خارق الاده.پس پیشنهاد میشود این عنوان را اگر امتحان نکرده اید حتما تهیه و تجربه کنید.

Shipping-ThiefGame 2014-03-02 07-42-46-77

نمرات

گیم پلی:۱۰

داستان:۹

صدا گذاری:۹٫۵

گرافیک:۱۰

 

5 thoughts on “نقدو برسی عنوان THIEF

  1. HOSSEIN میگوید:

    خسته نبازش محمد جان ….
    عنوان THIEF از نظر من جذابیتی که ازش انتظار می رفت رو نداشت و باعث میشد کسانی که بازی میکنند در مراحل اولیه بازی رو کنار بگذارند….
    نقد زیبایی بود امیدوارم شاهد نقد های بیشتر و زیبا تری از شما باشیم….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.