نقدو برسی Deus Ex The Fall

سازنده:EIDOS MONTREAL

ناشر:SQUARE ENIX

نام عنوان:ِDeus Ex The Fall

DeusEx_steam 2014-03-20 17-51-09-86

مقدمه:در ابتدا قبل از نقد هر عنوان باید اطلاعاتی مهم از قبل از بازی داشته باشیم تا تمامی جهات نقد را هر چه بیشتر درک کنیم این موضوع در مورد این نقد نیز مستثنی نیست. سری بازی های دوس اکس همیشه نزد طرفداران مکان مناسبی را به خود اختصاص داده اند.همچنین ان نسخه از سری بازی های دوس اکس از این قاعده مستثنا نیست.این نسخه از سری دقیقا بعد از نسخه قبلی بازی یعنی نحول بشریت رخ میدهد.و تمام شهر در اینده به نظر میرسد و همه چیز را تکنولوژی تغییر داده است. در تمامی بازی  رنگ زرد همراه شما خواهد بود.با نقد این نسخه همراه ما باشید.در ابتدا بازی رو برای فهم بهتر به چند قسمت تقسیم میکنیم تا هر قسمت از بازی به صورت جدا گانه برسی شود.

۱:داستان

۲:گیم پلی

۳:گرافیک

۴:صدا گذاری

DeusEx_steam 2014-03-20 17-53-28-80

۱:در ابتدا به نقل قول داستان بازی می پردازیم. این عنصر میتواند برای بسیاری از گیمر ها که این عنوان را تجربه کرده اند مجهول باشد.زیرا داستان بازی بسیار ادم راسر در گم میکند بیشتر در مواقعی که باید تصمیمات سخت در بازی گرفته شود مثل ماندن یا رفتن.داستان بازی درست بعد از پایان نسخه قبلی بازی یعنی تحول بشریت رخ میدهد.تمامی سرباز های در سال ۲۰۲۷ شکل و شمایل جدیدی را به خود گرفته اند.و تغریبا بیشترین درصد اشیاَ را در بازی تکنولوژی تشکیل میدهد و شهرمتفاوت شده است و رزگ زرد در تمامی لوکیشن های بازی حکم فرمایی میکند.شما باید برای نجات خود و همکارتان دست به هر کاری بزنید که این امر با پیشروی در روند بازی بسیار جذاب تر میشود و میتوان گفت تنها نقطه قوت بازی همین داستان زیبا بازی باشد که شما را در طور گیم پلی در گیر خود میکند و باعث میشود تا دیگر ایرادات بازی را کمتر مشاهده کنید و این میتواند امر هوشمندانه برای ساخت این سری باشد که شرکت سازنده این سیاست را به کار گرفته است.اما گاهی اوقات داستان انطور که فکر میکنید پیش نمیرود و بازی در بعضی اوقات سورپرایز هایی را برای شما دارد که فکرش را هم نمیکنید.در کل داستان بازی از اینی که هست میتوانست با کار بیشتر بهتر باشد.

DeusEx_steam 2014-03-20 18-02-30-10

۲:عنصر دوم که این نسخه در ان ضعف نشان داده یک عنصر جدا نشدنی از یک بازی است که میتواند در کنار دیگر عوامل یک بازی مناسب را تحویل دهد. اما گیم پلی این نسخه از سری بازی های دوس اکس چنگی به دل نمیزند و لازم به ذکر است که با نسخه قبلی خود زیاد تفاوتی نکرده است یا پیشرفتی نسبت به نسخه قبلی اش تحول بشریت نداشته است.اما در کل گیم پلی این نسخه با توجه به ایتم هایی که در دسترس شما است کمی متفاوت شده است.برای مثال ارتقا تمامی عضو های بدن شما در بازی میتواند به شما در پیشروی بازی کمک زیادی کرده باشد. با ارتقا سلاح هایی که دراختیار دارید میتوانید دشمنان خود را هر چه زود تر از بین ببرید.اما بازی بیشتر روی تاکتیک تمامی کردن مراحل تمرکز دارد تا در گیر شدن و اکشن شدن بازی!پس بهتر است بازی را بر روی اصول پایریزی شده به اتمام برسانید تا نهایت لذت را از یک بازی برده باشید.اما در کل گیم پلی این بازی به کاور گرفتن و تعویض کاور و جا به جا شدن در کانال کولر ها ختم میشود و بس!این امر میتواند در یک بازی بسیار تاثیر منفی بگذارد مخصوصا که همراه با لوکیشن های تکراری که گیمر را هر چه یشتر خسته میکند. بافت هایی که در بازی وجود دارد چنگی به دل نمیزند و میشود گفت اصلا در حد استانداردی کار نشده است.شرکت سازنده باید در نسخه های بعدی روی موارد ذکر شده بیشتر کار کند تا بتواند گیمر ها را راضی نگه دارد.

DeusEx_steam 2014-03-20 18-11-21-33

۳:عنصر جدانشدنی از یک عنوان که نسل هشتمی هم باشد گرافیک بازی است. بسیاری از گیمر ها برای خرید یک عنوان گرافیک ان را شاخص خرید بازی قرار میدهند. اما باز هم این عنوان د ر گرافیک حرفی برای گفتن ندارد. اگر نگوییم گرافیک بازی پسرفت کرده است نمیشود گفت که پیشرفت کرده است!با توجه به مدت گیم پلی مفید بازی که بسیار هم کم است شرکت سازنده فرصت بیشتری برای کار بر روی گرافیک بازی داشته است که این کار را نیز به درستی به اتمام نرسانده است.گرافیک زننده و زرد رنگ بازی شما در مراحل اولیه بازی زده میکند.به طوری که دیگر امید به ادامه بازی ندارید. زیرا لوکیشن های تکراری به همراه تکسچر های خشک و گرافیک زرد رنگ زننده بازی ادامه دادن را برای شما سخت میکند. و مدت زمان کمی را میتوانید تحمل کنید.پیشرفت گرافیک میتواند کمک بسیار بزرگی به این عنوان کرده باشد اما متاسفانه این اتفاق در این نسخه رخ نداده است.

DeusEx_steam 2014-03-20 18-13-34-14

۴:صدا گذاری یک بازی نسل هشتمی باید نسل هشتمی باشد! و با نسل قبل خود کاملا متقاوت باشد و واقعی جلوه داده شود.اما باز هم این نسخه نتوانسته در این امر نیز موافق باشد.و حرفی برای گفتن در این زمینه را ندارد.هنگام شلیک کردن با یک تفنگ هیچ گاه در بازی به شما احساس شلیک با یک سلاح واقعی را نمیدهد.و بسیار این امر در بازی کسل کننده است که باعث زده شدن گیمر از بازی میشود.و هیچ گاه احساس صدا گذاری واقعی را در بازی نخواهید چشید.این عنصر هم یکی از ضعف های بازی در این نسخه است.که اصلا روی ان کار نشده است.

DeusEx_steam 2014-03-20 18-03-58-19DeusEx_steam 2014-03-20 18-03-58-19

نتیجه گیری:در اخر بعد از نکت ذکر شده متوجه میشویم که شرکت سازنده این عنوان بر روی این نسخه اصلا دقت نداشته است.این نسخه از سری بازی های دوس اکس با نسخه های قبلی اش تفاوتی ندارد و اصلا در حد نسخه های قبلی اش ظاهر نشده است.و از میتوان گفت از یک عنوان پلتفرمر بیشتر از این انتظار میرفت.درادامه میتوانید نمرات این عنوان را مشاهده کنید.

داستان :۸

گیم پلی :۶

گرافیک :۵

صدا گذاری:۶

 

2 thoughts on “نقدو برسی Deus Ex The Fall

  1. MOHSEN میگوید:

    خیلی خوب محمد جان خسته نباشی …. به نظر من یه ذره روی بازی بهتر کار میشد و نسخه ای متفاوت تر از سایر نسخه ها میساختن ، استقبال بهتری میشد از این بازی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.