نقدو بررسی بازی MACHINARIUM 2

نقدو بررسی بازی MACHINARIUM 2

عنوان نقد: راه نجات

شرکت سازنده :۳D STUDIO MAX

ناشر:۳D STUDIO MAX

ژانر:فکری

پلتفرم :ANDROID

2184

مقدمه : همیشه بازی هایی که در سبک محبوب فکری برای هر پلتفرمی منتشر شدند دارای طرفدارن ثابت و خاص خودشان بوده اند.این عنوان هم یکی از سری بازی های در سبک فکری است که برای پلتفرم اندروید منتشر شد.

این بازی توانست در مدت انتشار خود به یکی از بهترین عنوان ها در این سبک بدل شود.لازم به ذکر است که این عنوان برنده بسیاری از جوایز نیز شده است که میتواند هر چه بیشتر این عنوان را برای تجربه ای بهتر با گیمر ها اشنا کند در ادامه به نقدو بررسی این بازی میپردازیم پس همراه باشید!

4202

۱:در ابتدا به بررسی داستان این عنوان میپردازیم. بازی از خط داستانی ساده اما قوی برخوردار است به طوری که شما در طول گیم پلی بازی محو داستان زیبای بازی میشود.داستان بازی از جایی شروع میشود که شما به شهر اشغال ها انداخته میشید. بدون هیچ علت قبلی که در بازی گفته شده باشد!و حال باید از این مکان خلاصی پیدا کنید اما این راه اسانی نیست. چرا که در هر لوکیشن از بازی که قرار میگیرید معماهای خاصی در انتظار شما هستند.بازی در لوکیشن های متقاوتی اتفاق می افند که با توجه به این فضا ها معما های داخل بازی نیز رفته رفته سخت تر و دشوار تر میشوند.شما در طول بازی کم کم اشیا؛ جدیدی پیدا میکنید که با استفاده و ترکیب انها میتواند هر مرحله را پشت سر بگذارید.خط داستان بازی شما را انواع ماشین الات رو به رو خواهد کرد که همجنس شما هستند و هر کدام به کار خاصی توجه دارند.پایان بندی داستانی بازی نیز عالی کار شده است که جای سوال برای گیمر ایجاد نمیکند.

5198

۲:عنصر بعدی بازی که مورد بررسی قرار میگیرد صدا گذاری و لوکیشن است.در روند بازی میتوانید متوجه شوید که به چه میزان در این عنصر بازی دقت شده است! اشیاع در بازی کاملا با محیط و لوکیشن هم خوانی دارند. صدا گذاری بازی نیز یکی از نقات قوت این عنوان است که باعث تنوع زیادی در این نسخه شده است.محیط های به کار رفته شده در بازی بعد از حل کردن هر معما  تغییر خواهد کرد و این موضوع میتواند به تنوع بازی کمکی دو چندان کند زیرا بازی را از حالت یک نواختی در می اورد.در بازی کمتر تفاق می افتد که از صدا گذاری یا محیط های به کار رفته شده خسته شود.

6174

۳:اخرین بحثی که زیر نظر میرود گرافیک بازی است.گرافیک بازی در حد خارق العاده ای کار شده است. به طوری که زنده بودن بافت اطراف را به صورت کامل میشود احساس کرد.گرافیکی که شرکت ۳d studio max در این عنوان به کار برده است بسیار با دیگر اجزا همخوانی دارد.گرافیک بازی حالت بسیار زیبا کارتونی دارد که با محیط اطراف سازگاری کاملی را تکمیل میکند.گرافیک در این نسخه به صورت کامل است و عنوان های دو بعدی همیشه از گرافیک خوبی بر خوردار بوده اند زیرا نیاز به کار کمتری نسبت به نسخه های سه بعدی دارند.

7115

نتیجه گیری:در اخر میتوان گفت که این عنوان یکی از بهترین عناوین در سبک خودش است و بهترین کار روی این عنوان صورت گرفته است.عنوان MACHINARIUM توانسته به یکی از ماندگار ترین عناوین در سری بازی های فکری بدل شود. پیشنهاد میکنم یه هیچ وجه این عنوان را از دست ندهید.و در پایان میتوانید نمرات بازی را مشاهده کنید.

داستان: ۱۰

صدا گذاری و لوکیشن: ۱۰

گرافیک :۹

۴

One thought on “نقدو بررسی بازی MACHINARIUM 2

  1. محمد متین میگوید:

    بازی ماشینا سوم عالیه فوقلادست عالیه ومن از مدیران محترم درخواست بازی ماشیناریوم۲ را میخواهم ممنون میشم که بازی ماشیناریوم۲ را بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.