آغاز رقابت دانشجویان بازی‌ساز درمسابقات ملی بازی‌سازی

سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی روز سه‌شنبه  با رقابت ۳۶ تیم دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان  آغاز شد.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این دوره از مسابقات با شعار”بازی‌سازی رایانه‌ای با رویکرد اقتصاد فرهنگ‌محور” برگزار شده است.
گروه های بازیساز دانشجویی در این رویداد که با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای  برپا شده در قالب ۴۸ ساعت بدون وقفه برای تولید و عرضه بازی به رقابت می پردازند.
در این دوره از مسابقات  ملی بازی سازی ۳۶ تیم ۴ نفره از دانشگاه‌های مطرح کشور همچون صنعتی شریف، علم و صنعت، تهران، دانشگاه آزاد اسلامی کاشان، دانشگاه کاشان، دانشگاه مازندران، آزاد اصفهان، فنی حرفه‌ای قم، شهید جباریان همدان، فخر رازی همدان، آزاد واحد آبادان، فنی مهندسی شهید باهنر شیراز و دیگر دانشگاه‌ها حضور دارند.
کارشناسان بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز در هیات داوری این دوره از مسابقات ملی بازی سازی  حضور دارند. هیات داوران به ۳ گروه برتر بازی  ساز جوایز نقدی ، تندیس مسابقات و لوح تقدیر اهدا می کنند.
همچنین دو گروه ۴ نفره از بازی‌سازان انستیتو ملی بازی‌سازی متشکل از دو نفر دیزاینر(طراح) و یک نفرگرافیست و یک نفر برنامه نویس در رویداد یادشده حضور می یابند.گروه های “آسمان آبی” با حضور میلاد بنکدار، نخعی (دیزاینرها)، اعزاز(گرافیست) و مهدی نوروزی(برنامه نویس) و “اقتدار” با حضور آیدین آبادی، رهام سجادی (دیزاینرها)، احسان واعظی گرافیست و حمیدرضا کریمیان (برنامه نویس) به نمایندگی از انستیتو ملی بازی سازی در مسابقات ملی بازی سازی  شرکت دارند.
سومین دوره مسابقات ملی بازی‌سازی رایانه‌ای “IRAN GDC 2014″با هدف،کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی‌سازی، آشنایی شرکت‌‌کنندگان با دستاوردها و توان ملی ارایه شده  در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت از طرفی و دانش و هنر و نو آوری از سوی دیگر و بسترسازی محیط علمی دانشگاه برای بروز و رشد استعدادهای بازی‌سازی مبتنی بر علم و هنر ایرانی اسلامی برگزار شده است.
ترویج طراحی و ساخت بازی‌های بومی و ملی مبتنی بر ارزش‌های والای معنوی و ارزشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هدف‌گذاری ارتقای میزان انگیزه و اشتیاق دانشجویان و علاقه‌مندان به بازی‌سازی با ایجاد فضایی رقابتی بین دانشگاه‌ها و مراکز ایده پردازی وطراحی و تولید بازی در سطح کشور دیگر اهداف برگزاری مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای را تشکیل می دهد.
سومین دوره مسابقات ملی بازی سازی رایانه ای تا ۱۱ اردیبهشت ماه  در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برپاست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.