کاربران بازی سه بعدی عملیات انهدام۲: نبرد خرمشهر را رصد می‌کنند

کاربران و مخاطبان گیم، بازی سه‌بعدی “عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر” را که پیشتر در بازار گیم عرضه شد، با ورود به سایت این بازی مورد نقد و نظر قرار می‌دهند.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای،” حجت الاسلام حبیب داستانی بنیسی” مدیر گروه سازنده  بازی عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر افزود: با نزدیک شدن به ایام آزاد سازی خرمشهر در نظر داریم تا این بازی سه بعدی که مردادماه سال ۹۲وارد بازار گیم شده است را از نظر ویژگی فرهنگی و فنی مورد نقد و بررسی  از منظر کاربران و مخاطبان قرار دهیم.
وی ادامه داد: به مناسبت “عملیات بیت‌المقدس” و نخستین سالگرد تولید بازی رایانه‌ای «عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر»، مقالاتی تصویری را درباره این بازی منتشر می کنیم که پاسخگوی پرسش‌های زیر است:
* چرا بازی «عملیات انهدام ۲» را بامحتواترین بازی اسلامی ایرانی می‌دانید؟
* چرا بازی «عملیات انهدام ۲» را مستندترین بازی نسبت به واقعیت‌های جبهه و دفاع مقدس می‌دانید؟
* چرا بازی «عملیات انهدام ۲» را مناسب جوانان و نوجوانان ایرانی می‌دانید؟
* چرا بازی «عملیات انهدام ۲» را بهتر از بازی‌های خارجی می‌دانید؟
* چه نکاتی در بازی «عملیات انهدام ۲» وجود دارد که در دیگر بازی‌های داخلی و خارجی موجود نیست؟
بنیسی با یادآوری اینکه برنامه نقد و محتوا سنجی بازی از ۱۵اردیبهشت تا ۳خرداد ماه سالجاری روی سایت این بازی انجام می شود،گفت: کاربران می‌توانند علاوه بر مطالعه مقالات، مقالات خود را به وب سایت بازی به نشانی www.AmaliyateEnhedam.ir و وب سایت تولیدکننده به نشانی www.Benisi.ir  ارسال کنند.در این مقالات با استفاده از تصاویر بازی رایانه‌ای “عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر” و مقایسه آن با بازی‌های خارجی به پرسش‌های مطرح شده ، پاسخ داده می شود.
مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بنیسی یادآور شد: برنامه نقدو بررسی  بازی رایانه ای “عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر”با هدف معرفی فرهنگ اسلامی – ایرانی -مبانی ارزشی اجرا می شود.
بازی رایانه‌ای “عملیات انهدام ۲: نبرد خرمشهر”، دومین بازی از “مجموعه بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی عملیات انهدام” است که به شبیه‌سازی عملیات بیت‌المقدس، یعنی همان عملیات فتح خرمشهر می‌پردازد.
این بازی راشرکت رسانه‌گستر بنیسی تولید کرده  و در ساخت آن سعی شده تا از ظرفیت محتوایی، فنی و گرافیکی بازی‌های رایانه‌ای در کشور برای ارایه یک بازی اکشن اول شخص درگیرکننده استفاده شود.
این بازی به سبک اول شخص تیرانداز  FPS = First Person Shooterساخته شده و گوشه‌ای از رشادت‌ها و زحمات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را به نمایش می‌گذارد و بازیکن را با حال و هوای آن دوران آشنا می‌کند.
همچنین کاربر در این بازی، نقش نوجوان رزمنده‌ای را ایفا می‌کند که به عنوان یکی از هزاران رزمنده شرکت‌کننده در عملیات، به انجام فعالیت‌های مختلف نظامی و انسانی می‌پردازد تا بتواند یک پیروزی بزرگ را نصیب کشور کرده و «شهر خرمشهر» را در نهایت فتح کند.
این بازی دارای ۵ مرحله طولانی بوده و به صورت کاملا مستند و با بهره‌گیری از تحقیقات میدانی گسترده و فرماندهان و رزمندگان حاضر در صحنه‌های واقعی نبرد خرمشهر و بر اساس بازی‌نامه‌ای کارشناسی‌شده و دقیق و در طول ۲۵ ماه به صورت کامل تهیه و تولید شده است.
همچنین سازندگان این بازی تندیس سپاس سومین نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران را دریافت کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.