طرح اولویت‌بندی صدور مجوز بازی‌های خارجی

قائم مقام و عضو هیات مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت که  اولویت‌بندی صدور مجوز بازی‌های خارجی  و  رتبه‌بندی ناشران بازی رایانه‌ای به منظور حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی در دستور کار این بنیاد  قرار گرفته است.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، “حسن کریمی قدوسی” یادآورشد: کلیات  برنامه یادشده  با در نظر گرفتن ویژگی های مختلف از جمله حمایت از بازیهای ایرانی در شورای سیاستگذاری این بنیاد  تصویب شده و بررسی جزییات آن را کارشناسان بنیاد بازیهای عهده دارهستند.
این مقام مسوول در بنیاد ملی بازی های رایانه ای به برنامه های کلان این بنیاد اشاره کرد و توضیح داد: تدوین ارایه بسته حمایتی در قالب برنامه ای ۵ ساله با در نظر گرفتن نیازهای مختلف عرصه گیم  در حوزه های گوناگون همچون آموزش، پژوهش،تولید، توزیع، ارزشیابی و  نظارت، تبلیغات و … ، در دستور کار مدیریت جدید بنیاد قرار دارد.
کریمی قدوسی به ضرورت  انسجام بخشی و متعادل سازی در حوزه  تولید و عرضه گیم ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: برای  ایجاد رونق بازار تولیدات داخلی باید نسبت درست  و منطقی  بین قیمت آثار داخلی و خارجی در بازار گیم ایجاد شود.
قائم مقام بنیاد ملی بازیهای رایانه ای، رتبه بندی ناشران بازی را برای اولویت گذاری در صدور مجوز بازی خارجی و انسجام در عرضه و اعمال روند منطقی قیمت بین آثار داخلی و خارجی  ضروری خواند.
به گفته وی، کمک به استاندارد سازی تولید و شکل گیری صنعت گیم به همراه تجاری سازی گیم ایرانی ازطریق ایجاد چرخه منسجم توزیع، بازاریابی و تبلیغات در محور برنامه های بنیاد ملی بازیهای رایانه ای  قرار دارد.
کریمی قدوسی، حرکت به سمت استاندارد سازی تولیدات متنوع، کیفی و جذاب و در مقابل وجود  اصناف تخصصی، پویا و فعال در حوزه های مختلف گیم  را برای ایجاد صنعت بازیهای رایانه ای کشور اساسی دانست و افزود: با داشتن تولید استاندارد می توان برای این حوزه چرخه اقتصادی تعریف  و تجاری سازی گیم ایرانی را محقق ساخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.