بررسی ۵ عنوان برتر RPG

RPG به عناوینی که دارای ازادی در راهبرد و ادامه دادن داستان بازی به سلیقه ی کاربر و گیمر را دارند RPG می گویند . همانطور که از صفت این عناوین می توان پی برد Role Playing Game به معنای بازی نقش پذیر است که در این بازی ها گیمر می تواند دخالت فراوانی را در پیشبرد بازی و داستان داشته باشد یعنی گیمر با انتخاب هایی که در بازی و داستان بازی دارد در اینکه در ادامه بازی چگونه رقم می خورد و یا در پایان بازی چه بلایی به سر کاراکتر ها می یاید نقش دارد . انواع بازی های RPG وجود دارند که دارای ازادی های کمی در پیشبرد بازی را دارند و یا همچنین بازی هایی وجود دارند که می توان به معنای یک زندگی کامل را با انتخاب های خود جلو ببرید . ویژگی برتر عناوین RPG نسبت به سایر عناوین ها این است که گیمر می تواند ارتباط بیشتری را با بازی برقرار کند زیرا این خود او بوده است که در سرنوشت کاراکتر و کل بازی را رقم زده است و در انتها می تواند نتایج تمامی انتخاب هایی که داشته است را متوجه شود و همین کنجکاوی گیمر باعث می شود تا بازی را تا انتها با اشتیاق دنبال کند . در ادامه به معرفی ۵ مورد از برترین بازی های سبک RPG می پردازیم .

th

۱ – Fallout 3

بازی Fallout 3 را می توان به راحتی صفت یکی از بهترین بازی های سبک RPG را به آن داد . اولین نکته ی جالب این بازی این است که بازی دارای ۱۲ پایان مختلف دارد که به بستگی انتخاب گیمر متفاوت خواهد بود و تغییر خواهد کرد . سازنده این بازی Bethesda معروف می باشد که دارای سابقه ی RPG های قوی نیز مانند Oblivion هست .در این بازی واشنگتن به کلی نابود شده است و چیزی جز خرابه های ان شهر مدرن نمانده است . دلیل این نابودی بزرگ چیزی جز بمب هسته ای نمی تواند باشد . بازی داری گرافیک خیره کننده و گیم پلی درگیر کننده و داستانی که سبک RPG را به کلی تعریف می کند . گروهای متعددی تشکیل شده اند که به مبارزه با یک دگیر می پردازند یا با هم متحد می شوند تا گروه های دیگر را از پای دراورند . Fallout 3 یک RPG بی نقص است .

ths

۲ – Mass Effect 3

Mass Effect 3 که می توان از ان به عنوان بازی تعریف کننده و سازنده RPG های عظیم نام برد . خیلی ها سبک RPG را تنها با بازی Mass Effect می شناسند . سری بازی های Mass Effect از ابتدا تا کنون دارای سه شماره است که توسط کمپانی خوش نام BioWare ساخته شده است که چیزی جز انتظار شاهکار ارائه دادن از این کمپانی وجود ندارد . اگر چه پابان نسخه سوم این بازی زیاد با مزاج طرفداران این فرانچیز سازگار نبود (با مرگ کاپیتان شپرد در انتهای بازی ) اما باز توانایی های خود را ثابت کرد و یک عنوان RPG زیبا را با داستانی حماسی ارائه داد که حتی توانست اشک بسیاری از گیمر های این عنوان را دراورد .

tah

۳ – Diablo III

پس از ۱۰ سال این عنوان هنوز یکی از بهترین ها در سبک RPG است . بازی هایی وجود دارند که حتی نمی توانند ۱ یا ۲ سال طرفداران خود را راضی نگه دارند اما Diablo III یک استثنا در این میان است . Diablo III با داشتن گیم پلی منحصر به فرد و جذاب خود توانسته است ۱۲ سال طرفداران خود را همچنان راضی نگه دارد . باید شرکت های بازی سازی از Blizzard یاد بگیرند که یک سری بازی را چگونه می توان زنده نگه داشت به صورتی که در روز اول انتشار بازی سرور های Blizzard با ان همه قدرت از پس میزبانی میلیون ها یا میلیارد ها انسان در سراسر جهان بر نیامدند .  Diablo III هنوز پس از ۱۰ سال یکی از بهترین RPG ها می باشد .

The_Witcher_2_Assassins_of_Kings

۴ – The Witcher 2: Assassins of Kings

سری بازی The Witcher را نیز می توان مانند Diablo یکی از سری هایی که توانسته محبوبیت خود را حفط کند نام برد . Witcher 2 نشان داد که چگونه میتوان باتوجه به انتقادات طرفداران، منتقدان، وبا به کارگیری تیمی منسجم یک دنباله بسیار زیبا را روانه بازارکرد و موفق بود. و این درس خوبی برای سازندگان بازی هایی مثل: Dragon Age 2, Dead Space 2, Crysis 2, و.. بود. برجسته ترین ویژگی The Witcher 2: Assassins of Kings داشتن انتخب های زیاد برای پیشبرد بازی است به طوری که از لحظه اول بازی این انتخاب ها روبه روی شما خواهند بود که مهمترین عامل یک RPG خوب است . اما در بعد گیم پلی بازی دارای مشکلاتی است. اولین مشکل بازی که آنچنان اهمیت خاصی ندارد دوربین آن است که ماننده بسیاری از بازی های نقش آفرینی دیگر کاراکتراصلی رادرمرکزکادرقرارمیدهد. اما این دوربین درحین مبارزات پوشش کافی رانمیدهد و درکنار مکانیزم نامناسب مبارزات بازی(باوجود انیمیشن های نرم وروان) بسیاردردسرسازمیشود .

asth

۵ – The Elder Scrolls V: Skyrim

به شاهکار عناوین RPG می رسیم جایی که این سبک به اوج خود می رسد و تمام بازی به انتخاب های شما بستگی دارد . محیط وسیع بازی ، گیم پلی روان ، صداگذاری حماسی مناسب با سبک بازی و غیره و غیره این بازی را به یک شاهکار تبدیل کرده است . در کل می توان این بازی را تشکیل شده از دو سبک RPG Haters و RPG دانست که باعث می شود تمام RPG بازان به این بازی علاقه مند شوند . این بازی به مرز هایی بیشتر از یک بازی دست یافته است که این از Bethesda انتظار می رفت . The Elder Scrolls V: Skyrim بهترین عنوان RPG از دیدگاه گیم لایو می باشد .

 

4 thoughts on “بررسی ۵ عنوان برتر RPG

  1. saeed میگوید:

    سلام بر استاد بزرگ!!! تو آسمونها دنبالتون میگشتیم استاد،توی این وب سایت پیداتون کردیم!! امیدوارم در گیمفا هم فعالیت داشته باشید،درهرصورت من مقالاتتون رو دنبال میکنم هرجا که هستید…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.