نقدو برسی SNIPER ELITE III

این عنوان یکی از بازی های معروف و زیبا در این سبک است که به همراه نسل هشتمی شدن گیم ها این عنوان نیز پیشرفت های زیادی را متحمل شده است.سری بازی های SNIPER ELITE همیشه مورد استقبال گیمر ها بوده است به خصوص بعد از انتشار نسخه دوم که پیشرفت های زیادی را دارا بود و توانست سبک جدید اما محدودی را به دنیای وسیع گیر عرضه کند!

    نام عنوان:|| SNIPER ELITE 3 ||

              عنوان نقد: || HEAD SHOT||           شرکت سازنده:||۵۰۵ GAMES||

                 ناشر:||REBELLION||

028620

مقدمه:همیشه عنوان های سوم شخص برای تمامی گیمر ها از اهمیت خاصی بر خوردار بوده است.و طرفداران ثابت خود را نیز داراست.این عنوان یکی از بازی های معروف و زیبا در این سبک است که به همراه نسل هشتمی شدن گیم ها این عنوان نیز پیشرفت های زیادی را متحمل شده است.سری بازی های SNIPER ELITE همیشه مورد استقبال گیمر ها بوده است به خصوص بعد از انتشار نسخه دوم که پیشرفت های زیادی را دارا بود و توانست سبک جدید اما محدودی را به دنیای وسیع گیر عرضه کند!جدید ترین نسخه منتشر شده از این عنوان که حدودا یک ماه قبل منتشر شد با انتقاد و همراهی منتقدان زیادی همراه شد اما توانست نمرات تغریبا کاملی را از منتقدان سر سخت کسب کند که میتوانید پیشرفت خوبی برای سری های بعد این عنوان محسوب شود.برای نقد کامل بازی , هر قسمت را جدا گانه نقد میکنیم.

238090_screenshots_2014-06-26_00004

داستان: خط داستانی سری بازی های اسنایپر نخبه همیشه جزو نقطه های ضعف این سری بوده است و دلیل اعلام شدن نمراتی که کامل نیستند میتواند این مورد نیز باشد.داستان این سری از قسمت های اول در لوکیشن و خطی بیان میشود که قبلا مورد استفاده در خیلی از بازی ها بوده است!و همین میتوانید گیمر را از ادامه ی بازی بازدارد.بیشتر داستان بازی به کشتن تک تک افراد معمولی و در اخر کشتن یک افسر ارشد البته با چالش هایی که در سر راه قرار دارد ختم میشود.اما گاهی اوقات هم بازی از حال و هوای جنگ های جهانی خارج میشود و object های متفاوتی را در اختیار شما قرار میدهد که میتواند تا حدودی در تنوع بازی تاثیر گذار باشد.اما این تنوع بسیار کوچک نمیتواند تعداد کثیری از گیمر ها را در روند بازی راضی نگه دارد.در نسخه سوم نیز جنگ جهانی دوم دنبال شده است که لوکیشن بازی در افریقا دنبال میشود.نسبت به نسخه قبلی داستان بهتری را پشی میبرید زیرا مراحل متفاوت تری نسبت به قبل در انتظار شماست .در کل خط داستانی ضعیف است که فقط به کشتن افسر ها ختم میشود اما به طی کردن مسیر هایی متفاوت.

Sniper-Elite-3-8

گرافیک و نور پردازی: گرافیک این عنوان به همراه نور پردازی فوق الاده زیبا در این نسخه نسل هشتمی شدن تک تیر انداز مارا کاملا مشخص میکند. اگر انی عنوان را تجربه کرده باشید حتما در نور پردازی فوق العاده این عنوان شکی ندارید. زیرا به لطف نسل هشتم و انجین قوی این عنوان میتوان گرافیک بهتر و جزعیات بسیار بیشتری را در بدن قربانی ها مشاهده کرد و احساس HEAD SHOT واقعی را تجربه کرد.همشه یکی از بهترین عنصر های بازی اسنایپر گرافیک ان بوده که نسبت به تیمی که روی ان کار شده همشه بهتر ظاهر شده است.در این نسخه نیز از عناصر بسیار قوی میتوان به گرافیک اشاره کرد که روی بیشتر پلتفرم ها از جمله pc با بهترین رزولیشن ممکن یعنی ۱۰۸۰ p و ۶۰ frame per second انجام میشود و میتوانید بهترین باز دهیرا از بازی ببرید.در کل نقطه ای که میتوانید روی ان در این نسخه حساب کنید گرافیک زیبای بازی به همراه نور پردازی فوق العاده ان است که گیمر را جذب بازی میکند.

681623

گیم پلی :گیم پلی بازی بهترین عنصر بازی است که یک گیمر میتواند روی ان حساب کند و به همراه گرافیک و داستان زیبا از بازی نهایت لذت را ببرد. اما در این نسخه داستان چنگی به دل نمیزند اما میتوانیم از گیم پلی بازی به همراه بافت های زنده و نور پردازی عالی شاهد یک گیم خوب باشیم.لذت بخش ترین قسمت یا عنصر بازی x_ray_kill_cam میباشد که تعدا کثیری از گیمر ها به این خواطر این عنوان را تجربه میکنند.زیرا حس واقعی از بین رفتن دشمن به بد ترین شکل ممکن را نمایان میکند.جزعیات داخل بدن انسان نیز نسبت به نسخه قبلی این عنوان بسیار بیشتر شده است و میتوانید شاهد تکه تکه شدن اعضای بدن دشمن باشید!گیم پلی بازی نسبت به نسخه قبلی از استراتجیک بیشتری بر خوردار است و باید طبق برنامه پیش روی کنید این عامل میتواند در پیش روی گیم پلی بازی بسیار تاثیر گذار باشد.در روند گیم پلی پشت سر گذاشتن مراحل به همراه subject ها میتواند توسط راهی که شما انتخواب میکنید پیش برود. و تا حدودی ازادی عمل در بازی گنجانده شده است  تا از خطی بودن بیش از حد بازی جلو گیری شود.گیم پلی بازی تاثیر گذارترین بخش این نسخه است که حتما باید انرا تجربه کنید!

Stealth-Sniping-and-X-RAY-Killcams-dominate-these-Sniper-Elite-3-Screenshots-1-620x350

صدا گذاری و باگ: صدا گذاری بازی هم در حد قابل قبولی کار شده است به طوری که با شخصی سازی سلاح های خود میتوانید تغییر در صدا را به صورت کاملا واضح مشاده کنید.صدا گذاری بازی نیز هنگام ورود گلوله ها به بدن نیز به بالا ترین حد زیبایی ممکن میرسد که له شدن عضلات و خورد شدن استخوان ها را کاملا برای پلیر واضح میکند تا احساس ورود تیر به بدن را به بهترین طریق ممکن  نمایان کند.اما از سوی دیگر عامل دیگری وجود دارد که در روند نرم بازی مشکل ایجاد میکند این مشکل باگ های بازی میباشد که گاهی اوقات برای شناخته نشدن اتمام ابجگت میباشد و میتواند مانع گذر شما به مرحله بعدی شود! باگ ها یا خطا های دیگری در بازی نیز وجود دارد که گاهی اوقات بسیار ززنده است برای مثال در مواقعی اصلا دشمنان متوجه شما نمیشوند!

 نتیجه گیری: این عنوان نسبت به نسخه های قبلی در عناصر گیم پلی و گرافیک پیشرفت زیادی داشته است,اما روند اجرا داستان همانگونه تکراری است.این عنوان در نسخه های بعدی جایه پیشرفت بسیار بیشتری را دارد و با رفع باگ ها میتواند به یک شاهکار فراموش نشدنی بدل شود.

Sniper-Elite-III

نکات مثبت: گیم پلی متفاوت نسبت به نسخه های قبل-نور پردازی و جزعیات بالا

نکات منفی:داستان کلیشه ای- وجود باگ های زننده 

نمرات

داستان: ۷

گرافیک و نور پردازی :۹

گیم پلی : ۹

صدا گذاری : ۸

 

4 thoughts on “نقدو برسی SNIPER ELITE III

  1. MOHSEN میگوید:

    نقد خوبی بود . خسته نباشی
    توی این سری بازی های اسنایپری ، نباید انتظار زیادی از داستان داشت ، بیشتر این بازی ها که ساخته شد و استقبال زیادی هم ازشون شده همشون داستان خطی و کلیشه ای داشتن . اما از بقیه ی فاکتور های این بازی نمیشه گذشت خصوصا اگر با پلتفرم های نسل هشتمی تجربه بشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.