جام خلیج فارس به فینال می‌رسد

جام بازی های رایانه ای خلیج فارس که از هفدهم خرداد در سراسرکشور آغاز شده بود ،فردا پنجشنبه ۳۰مرداد با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهندس ذبیح اله فیض آبادی مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای،مهدی افراسیابی رییس شبکه ملی فرهنگ و کارشناسان گیم به کار خود پایان می دهد .

85879878216303516141117294813

 

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای ،در این مراسم از بخش آنلاین بازی رایانه ای ارتش های فرازمینی که از تولیدات بنیادملی بازی های رایانه ای است ، رونمایی می شود. ارتش های فرازمینی یک بازی کاملا ایرانی است که شرکت راسپینا از اواسط سال ۱۳۹۰ تولید آن را آغاز کرده و بخش آنلاین این بازی هم اکنون آماده ورود به بازار است.

سبک بازی تیراندازی اول شخص است و دارای دو بخش تک نفره و چند نفره بوده که بخش چند نفره هم به صورت شبکه محلی و هم به صورت آنلاین قابل بازی خواهد بود.

ارتش های فرازمینی طی فرآیند ساخت با حضور در رویدادهای مختلف بین المللی توانسته نظر بازی بازان، منتقدان و کارشناسان را به خود جلب کند تا آنجا که به عنوان بهترین بازی مستقل عرضه شده سال ۲۰۱۳ جهان از سوی کاربران سایت معتبر IndieDB انتخاب شده است.

همچنین نخستین بازی ایرانی است که موفق به دریافت مجوز حضور در شبکه جهانی استیم در زمانی حدود دوهفته شده است.

حضور در نمایشگاه های بزرگی همچون E3، Gamescom و Game Connetion و ارائه نمایش هایی قابل توجه همگی سبب شده تا ارتش های فرازمینی فراتر از یک عنوان مستقل ایرانی مطرح شود.

از ویژگی های بارز این بازی می توان به گرافیک بالای بازی و دقت طراحان به اجرای هرچه بیشتر جزئیات اشاره نمود. هوش مصنوعی پیچیده بازی جذابیت جنگ های کارگردانی شده را دو چندان خواهد نمود و در بخش چند نفره نیز همراه و یارای بازیکن خواهد بود.

بر این اساس، رونمایی از بازی رایانه ای ارتش های فرازمینی در آیین پایانی مسابقات جام خلیج فارس در مجموعه مگامال واقع در شهرک اکباتان برگزار می شود.

این جام با حضور بیش از ۶ هزار گیمر در سراسر کشور برگزارشد و ۶۰۰ نفر از برترین گیمر های ایران پس از گذر از مرحله مقدماتی وارد مرحله نهایی شدند و برای کسب ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی به تهران آمده و با یکدیگر در حال رقابت هستند.

جام بزرگ بازی های رایانه ای خلیج فارس به همت شبکه ملی فرهنگ مرکز رسانه های دیجیتال و با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.