متقاضیان شرکت در جشنواره بازی‌های رایانه‌ای به ۹۷ نفر رسید

دبیر چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با اعلام اینکه بازی سازان ایرانی با ۹۷ اثر متقاضی حضور در این جشنواره هستند، گفت که تاکنون از این تعداد ۸۶ بازی رایانه‌ای و یازده بازینامه ارسال شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای،”مهرداد آشتیانی” با یاد آوری اینکه زمان ارسال آثار تا ۱۵شهریور بود، افزود: با توجه به اتمام زمان ارسال آثار به جشنواره چهارم، فقط برای بازی‌های شناختی یک هفته زمان در نظر گرفته شده و آخرین فرصت برای ارایه بازی های یاد شده چهارشنبه ۲۶ شهریور است.
وی ادامه داد: هیات انتخاب آثار چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران روز دوشنبه ۱۷ شهریور در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گرد هم آمدند و  بازی های دریافتی را از نظر کنترل شاخص کیفی بازی ها و حداقل استاندارد بازی مورد بررسی قرار دادند.
 دبیر چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران با بیان اینکه بازی ها پس از کنترل کمینه کیفی از نظر “بازی اکشن (Action)” سیزده مورد، “بازی ماجرایی (Adventure)” چهار مورد، “بازی استراتژی و مدیریتی (Strategy – CMS)” یازده مورد، “بازی ماجرایی – اکشن (Action Adventure)” چهار مورد، “بهترین بازی سکوبازی (Platformer)” هفت مورد،” بهترین بازی ورزشی (Sport)”  چهار مورد و “بهترین بازی ساده (Casual) چهل و چهار مورد بررسی و ژانربندی شدند.
آشتیانی ۴۷ شرکت کننده مستقل و ۲۰ شرکت بازی ساز را از متقاضیان حضور در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۸ بازی مستقل و ۱۸ بازی متعلق به شرکت های بازی ساز بوده است.
وی ادامه داد: ۱۱ بازینامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۹ بازینامه مستقل و ۲ بازینامه متعلق به شرکت های بازی ساز بوده است.
دبیر چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران افزود: بازی های”PC” چهل و هفت مورد ، “IOS” و”ANDROID” چهل مورد به دبیرخانه  این جشنواره ارسال شده است.
بر اساس اعلام دبیرخانه دایمی جشنواره بازی‌های رایانه ای تهران، زمان ارسال آثار به این رویداد فرهنگی به پایان رسیده و فرآیند داوری بزودی آغاز خواهد شد.
جشنواره چهارم بازی‌های رایانه ای تهران در قالب بخش های “اصلی”، “فرعی” و “انتخاب بازی سال” مهرماه سال‌جاری برگزار می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.