ژانر ساده (Casual) بیشترین درصد بازی‌های جشنواره

دبیر چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران با بیان اینکه ۵۱ درصد از کل بازی‌های رایانه‌ای در سبک (ژانر) ساده (Casual) قرار دارد، گفت:آثار دریافتی به دبیر خانه جشنواره ژانربندی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، “مهرداد آشتیانی” با یادآوری اینکه هیات انتخاب آثار جشنواره، شهریورماه در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گردهم آمدند افزود: در این جلسه بازی های دریافتی از نظر کنترل شاخص کیفی و حداقل استاندارد، بررسی و ژانربندی شد.


وی ادامه داد: پس از کنترل کمینه کیفی آثار، “جدال بر روی سرعت”، “بازی مرگ”، “پرواز دوران”، “فاتحان ‌خورشید”، “شبگرد”، “کمان اهورایی”، “ارتش رباتها”، “ترکمنچای”، “ارتش های فرا زمینی”، “مبارزان جنگل” شلیک های آتشین” و “جنگ سیارات” که ۱۵ درصد از کل بازی ها را تشکیل می دهد، در سبک (ژانر) “بازی اکشن”  (Action) جای گرفت.


دبیر جشنواره بازی های رایانه ای تهران با بیان اینکه بازی “۴۱۱۴۸”، “انقراض” و “در جستجوی خوشبختی” که سه درصد از کل بازی ها را تشکیل می دهد در سبک (ژانر) “ماجرایی”  (Adventure)قرار دارد، گفت: “پروانه”، “سرباز شکست ناپذیر”، “شازده کوچولو” و “فارمولر” نیز در سبک (ژانر) ماجرایی – اکشن (Action Adventure) جشنواره چهارم قرار گرفته است.


آشتیانی بازی‌های “عملیات روباه”، “کلاب فوتبال من”، “شهر نشینان”، “گوسفندان بازیگوش”، “Nano Farm”، “بتلفیش”، “آب های آبی”، “موشوندان”، “عصر حجر”، “دفاع خلیج فارس”، “ناورد ۲” و “بازی آنلاین اسم فامیل” را در سبک (ژانر) بازی های استراتژی و مدیریتی(Strategy – CMS) عنوان کرد و توضیح داد: سبک یاد شده۱۳ درصد از کل بازی های چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای را  تشکیل می دهد.


وی به ۴۶بازی در سبک (ژانر) ساده اشاره کرد و توضیح داد: “حمله به زوکاها”، “دهکده لوطیا”، “حماسه”، “آزادراه”، “هیولاها را بترکون”، “منچ بازی”، “منیزیوم”، “کله خفن”، “تیز نگار”، “خروس جنگی”، “پیشول”، “Egg – oh2″، “نبرد برای بازیافت”، “الاغی در شهر”، “له ستان”، “پروانه: یورش بزرگ”، “پرسپو لیس در جام ملت های آسیا”، “داعش در کمین است”، “چیستان پیغمبران”، “مصاف”، “کارخانه شکلات”، “روپایی در جام جهانی”، “برکه شلوغ”، “سایمون نابغه دیوانه”، “فرار در وگاس”، “باغچه من”، “استاد آشپز”، “پرندگان ماهیگیر”، “پیکسل ران”، “سقوط‌ دیکتاتورها”، “دونده”، “رنگاشی”، “سریع باش”، “بازی با حیوانات”، “توپهای تنبل”، “جوخه”، “دونده رنگی”، “زیگزاگ هیولاها”، “مکعب دیوانه”، “هکر ۲″، “دیبی خوابالو”، “پاندا کوچولو”، “کارخانه”، “گو”، “یازده یار راکن” و “نبرد میوه ها” در سبک ساده  ( Casual)  چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای قرار گرفته که  ۵۱ درصد از کل بازی ها را در این جشنواره تشکیل می دهد.


دبیر چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای به بازی سبک (ژانر) سکوبازی (Platformer) که ۸ درصد از کل بازی های این جشنواره را تشکیل می دهد اشاره کرد و گفت: “نئون”، “عمو نوروز”، “رویای آدم برفی”، “FloopyArma”، “دکستریکس”، “داستان گل”، “سپهر” و “سپهر سه بعدی” در سبک یاد شده قرار دارد.


وی افزود: بازی های رایانه ای سبک (ژانر) ورزشی (Sport) پنج درصد از کل بازی های جشنواره را تشیکل می دهد و از این جمله می توان به بازی  “CUPFA”، “تیر و کمان”، “اتوبان” و”شوفر” اشاره کرد. 


آشتیانی با یادآوری اینکه در مجموع ۱۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده، توضیح داد: از این تعداد ۸۹ عنوان بازی رایانه ای و یازده عنوان بازینامه است.
این کارشناس گیم افزود: ۴۵ شرکت کننده مستقل و ۲۳ شرکت بازی ساز، متقاضیان حضور در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران هستند.


وی ادامه داد: یازده بازینامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۸ بازینامه مستقل و ۳ بازینامه متعلق به شرکت های بازی ساز است، همچنین بازی های”PC” چهل و هفت مورد ، “IOS” و”ANDROID” چهل و دو مورد به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.


آشتیانی با یادآوری اینکه زمان ارسال آثار به جشنواره چهارم بازی‌های رایانه ای تهران پایان یافته است، افزود: این جشنواره در قالب بخش های “اصلی”، “فرعی” و “انتخاب بازی سال” مهرماه سال‌جاری برگزار می شود.

 

4 thoughts on “ژانر ساده (Casual) بیشترین درصد بازی‌های جشنواره

 1. Reza میگوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  گروه ما در حال جذب نیرو های خبره و حرفه ای در زمینه بازی های رایانه ای و فعالیت در تمام زمینه های فناوری نوین را دارد که بخشی از این فعالیت عظیم به قسمت گیم و یا همان دنیای بزرگ بازی های رایانه ای بر میگردد از انجا که سایت شما محتوای خوبی دارد ما به شما پیشنهاد میکنیم به گروه حرفه ای ما به پیوندید و فعالیت خود را با ما ادامه دهید سایت ما با بیش از ۱۵ برنامه جدید و بسیار پیشرفته در زمینه جذب و ارتقا سطح بازی و بازی سازی و …

  تیم فوق حرفه ای این سایت در زمینه ای برنامه نویسی قادر به ساخت هر گونه فایل ، نرم افزار ، بازی برای تمامی کنسول ها و پی سی و موبایل و تبلت و… را دارد و یا امکاناتی برای وبسایت می باشد و همکاری این شرکت با مخابرات به صورت مستقیم و انجام پروژه مستقیم با این شرکت بسیار بزرگ نشان دهنده اهداف بسیار بالا و بلند مرتبه این گروه می باشد …

  این سایت متعلق به شرکت فناوری نوین پارسین تجارت می باشد که بزودی تبلیغاتی در شبکه های استانی و فعالیت بزرگ در کل ایران و خاورمیانه را شروع خواهد کرد ( بزودی شروع به فعالیت در زمینه بازی سازی و … هم خواهد داشت ) در صورت علاقمند بودن به همکاری و پیوستن تیم خوب شما به ما برای رقابت با سایت های خارجی میتوانید با ما تماس حاصل کنید .

  با تشکر رضا نیساری مدیر و صاحب امتیاز وبسایت iRLoL.iR و مدیر بخش گیم سایت پارسین

 2. IR Reza میگوید:

  با عرض سلام مجدد
  سایت پارسین گیم افتتاح شد از شما دوستان عزیز دعوت به همکاری و پیوستن به تیم بزرگ پارسین را خواهشمندیم .
  www.**********.Com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.