کاهش قیمت کنسول های نسل هشتمی

دنیای گیم امروز و دیروز شاهد کاهش قیمت کنسول های نسل هشتمی در بریتانیا بود . ابتدا ماکروسافت دیروز قیمت جدید کنسول Xbox one را به همراه یک بازی Fifa 15 رایگان ، ۳۲۹ دلار قیمت گذاری کرد.به دنبال آن شرکت سونی هم قیمت کنسول نسل جدید خودش PlayStation 4 را به همراه یک بازی FIFA 15 رایگان ، ۳۲۹٫۹۹ دلار اعلام کرد . هر دو کنسول با قیمت های جدید در سایت آمازون اماده ی خرید میباشند .

این نبرد بین دو کنسول هنوز وجود دارد و با رسیدن فصل تعطیلات ۲۰۱۴ ، جنگ بین کنسول های نسل هشتمی و دو شرکت ماکروسافت و سونی بیشتر و داغ تر خواهد شد . ولی تا به حال طبق آمار هایی که گفته شده ، سونی با کنسول PS4 فعلا پیروز این میدان نبرد بوده و با فاصله ی بسیار زیاد و مضحک از رقیب خودش در صدر قرار دارد . یکی از این آمار ها ، فروش دو کنسول در ژاپن بود که سونی موفق شد تا نزدیک به ۲۵۰ هزار کنسول به فروش برساند . در صورتیکه Xbox one با فروش ۲۵ هزاری خودش ، باعث دلگرم تر شدن رقیبش شد .

افراد و شرکت های بازیسازی هم در این جدال بی تاثیر نبوده اند و در گزارشی که از چند عنوان گرفته شده بود ، نسخه ی PS4 هر عنوان از رزولیشن و فریم ریت بهتری نسبت به نسخه ی Xbox one برخوردار بوده است.این آمار ها فقط گویای یک مسئله است که بازی سازان در پورت کردن بازی ها برای Xbox one دارای محدودیت هستند و مجبور هستند با رزولیشن و فریم ریت کمتری بازی خود را منتشر کنند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.