سرورهای EA زیر حمله دیداس خاموش شد

امروز گروه هکر Lizard Squad به سرور های EA حمله کرد و سرورهای EA زیر حمله دیداس خاموش شد.کاربران این سرور ها قادر به ورود و استفاده از سرویس های فراهم شده توسط EA نیستند.

بر اساس گزارش های ثبت شده در سایت DownDetector ، سرویس Origin بیش از ۲۰۰۰ گزارش غیرفعال بودن دریافت کرده است . این تیم هکر و خرابکار هم با بیان عبارتی در توییتر ( “EA #offline #LizardSquad”) اعلام کرد که این حمله را آنها انجام داده اند .

Electronic Arts هنوز اطلاعیه رسمی در این مورد منتشر نکرده است ولی توییتر رسمی اوریجین غیرفعال و خاموش شدن سرور ها تایید کرده است .

دیروز LizardSquad به سرور های راک استار حمله کرد و سرور بازی Destiny را به رگبار دیداس بست .

Wiki : دیداس چیست ؟

حمله  دیداس – به انگلیسی  DDoS مخفف (distributed denial of service) به زبان ساده یعنی سرازیر کردن تقاضاهای زیاد به یک سرور و استفاده بیش از حد از منابع (پردازنده، پایگاه داده، پهنای باند، حافظه و…) به طوری که سرویس دهی عادی آن به کاربرانش دچار اختلال شده یا از دسترس خارج شود. (به دلیل حجم بالای پردازش یا به اصطلاح overload شدن عملیات های سرور)، در این نوع حمله ها در یک لحظه یا در طی یک زمان به صورت مداوم از طریق کامپیوترهای مختلف که ممکن است خواسته یا حتی ناخواسته مورد استفاده قرار گرفته باشند، به یک سرور (با آی پی مشخص) درخواست دریافت اطلاعات ارسال  می شود و موجب از دسترس خارج شدن سرور یا به اصطلاح  Down شدن سرور می شود.

 

2 thoughts on “سرورهای EA زیر حمله دیداس خاموش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.