فروش ۳۰ هزار نسخه بازی پرواز دوران

بازی رایانه‌ای “پرواز دوران” با موضوع دفاع مقدس ساخته شده و در مدت زمان پنج ماه توانست ۳۰ هزار نسخه به فروش برساند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این بازی نخستین بازی شبیه‌ساز نبرد هوایی (Combat Flight  Simulator) است.
بازی رایانه‌ای “پرواز دوران” با موضوع دفاع مقدس و سبک جنگ هواپیمایی  در شرکت رسانا شکوه کویر به تهیه کنندگی مرتضی دستخوار، مدیر پروژه و طراح بازی عماد رحمانی، مدیرهنری اشکان رهگذر، نویسنده بازی نامه امیررضا عابدینی و مدیر فنی مهدیار جهانگیری ساخته شده است.
این بازی روایتگر رشادت‌های شهید “عباس دوران” است که بازیکن در نقش وی  در تمامی ماموریت های هوایی انجام شده شهید دوران  از زمان آغاز جنگ تا شهادتش  ایفای نقش می کند .
تجربه نبرد هوایی در مرزهای جنوبی، جزیره خارک، آبادان، کوهستان های غرب، پاوه، جزیره مجنون، بصره، مسیر مرزی قصر شیرین  تنها بخشی از تجربه پروازی این بازی محسوب می شود.
همچنین شبیه سازی انواع نبردهای هوا به زمین و هوا به هوا و ماموریت های متنوعی نظیر جلوگیری از نفوذ دشمن ، پشتیبانی از نیروهای خودی ، محافظت از تاسیسات استراتژیک و شکستن حصارهای دشمنان بعثی از دیگر ویژگی های بازی پرواز دوران  به شمار می رود.
در این بازی برای حفظ خط داستانی از ۱۵ دقیقه روایت سینمایی Motion Illustrations  استفاده شده است که بازیکن در خلال بازی با زندگی شهید دوران و نقش این شهید بزرگوار در حفظ مرزهای میهن در روزهای نخستین جنگ تحمیلی  بیشتر آشنا می شود.
این بازی همچنین پیشتر عنوان بهترین بازینامه سومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران  را کسب کرده است.
داستان بازی: زمانی که صدام از فتح سه روزه تهران، سخن رانده و خلبانان نیروی هوایی ایران را بزدل خطاب می‌کند و به تمسخر سخن از این گفته می‌شود که اگر خلبانی ایرانی،‌ بتواند به پنجاه مایلی بصره برسد حقوق یک سال افسران عراقی را خواهد داشت (!) و تنها ۱۵۰ دقیقه بعد نیروگاه بصره توسط خلبانی غیور بمباران می‌شود، قصه‌ رشادت غیور مردی آغاز می‌شود که حضوراش در ده ها عملیات نفس‌گیر هوایی چنان آتش هراسی بر جان دشمنان انداخته بود که قلم را یارای توصیف نیست؛ داستان این بازی روایت رشادت‌های بزرگ مردی است که در نهایت جان خود را برای کشورش تقدیم کرد.

۱۶

One thought on “فروش ۳۰ هزار نسخه بازی پرواز دوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.