نوروز با بازی رایانه‌ای عمو نوروز

بازی رایانه‌ای”عمو نوروز: رویای آدم برفی” از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در آستانه عید نوروز وارد بازار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای،این بازی از محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، مرحله تولید را سپری کرده و به زودی روانه بازار می شود.
پروژه بازی “عمونوروز: رویای آدم برفی” در هجده ماه ساخته شده و آماده تکثیر لوح فشرده برای عرضه به بازار است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،تولیدکننده بازی “عمونوروز: رویای آدم برفی” در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین بازی‌ سکوبازی در سال ۱۳۹۳ شد.
بازی رایانه ای”عمو نوروز: رویای آدم برفی” در سبک سکوبازی (Platformer) ساخته شده و گیم پلی بازی بر اساس توانایی های دو کاراکتر “عمونوروز” و”آدم برفی” طراحی شده در بازی است.
داستان بازی از کلیشه ها فاصله گرفته و بازیکن را غرق در دنیای بازی می‌کند. بازی کردن در دو نقش مقابل هم ( عمونوروز و آدم‌برفی ) که دو هدف کاملا متضاد باهم داردند یک نوآوری در این زمنیه بشمار می‌رود. بازیکن گاه با کاراکتر عمونوروز و گاه با آدم‌برفی همزاد پنداری می‌کند. زیرا آدم‌برفی برای بقا تلاش می کند و عمونوروز با غول سرما می جنگد. در کنار این داستان که تغییر فصل محور اصلی آن است، شخصیت های باستانی و آداب تحویل سال نو بازآفرینی شده است.
گرافیک بازی با نور‌ها و رنگ‌های درخشان در مراحل مختلف کار شده است و در مدل سازی و انیمیشن‌ها دقت فراوانی بکار رفته. تکنیک‌های بکار رفته در نور‌پردازی و سیستم ذرات بازی، حتی در زیرزمین‌های تاریک، با دقت ساخته شده تا فضاسازی های فانتزی بازی، چشم نواز و بیادماندنی دیده شوند. در طراحی کاراکترها و محیط، تنها به عنصرهای زیبایی توجه نشده و با داستان و گیم‌پلی بازی هماهنگ شده است. بطور مثال در طراحی دشمنان بازی حس بلعیده شدن توسط سرما بخوبی نشان نمایان است و یا در طراحی کاراکتر ننه سرما و خانه‌اش، تمامی متون و داستان‌های مربوط به این کاراکتر مورد تحقیق قرار گرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.