ایران به جامعه جهانی بازی‌ سازی پیوست

امروز مدیرکارگاه اطلاع رسانی نخستین جشنواره بازی‌سازان مستقل اعلام کرد که جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران از فردا ۲۷ بهمن ماه به مدت سه روز در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در نشست خبری نخستین جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران که امروز ۲۶ بهمن ماه در بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای برگزار شد طه رسولی مدیر کارگروه اطلاع رسانی جشنواره با بیان اینکه ایران به انجمن بین المللی بازی سازان رایانه‌ای پیوسته است، افزود: با این اتفاق ما به یک شبکه بزرگ جهانی می‌پیوندیم و این مساله می تواند فقر ما را در زمینه آموزش تا اندازه‌ای جبران کند چراکه ما با پیوستن به این انجمن می توانیم با دانشگاه‌های خارجی در ارتباط باشیم.

حسین حسینیان دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه‌ای نیز به شعار جشنواره اشاره کردو توضیح داد:” آموزش، ارتباط و پیشرفت” شعار این جشنواره است و قرار است در کارگاه‌های آموزشی از بهترین اساتید در حوزه گیم برای آموزش بازی سازان مستقل رایانه‌ای استفاده شود .

وی ادامه داد: این جشنواره بهانه ای است برای معرفی بازی سازهای مستقل که هر کدام جداگانه در گوشه ای فعالیت می کنند. این جشنواره فرصتی است که هم بازی سازها همدیگر را بشناسند و هم ناشران داخلی با بازی سازها و بازی ها آشنا شوند.

دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای افزود: تاکنون ۲۵۰ نفر در این جشنواره شرکت کرده اند افتتاحیه جشنواره فردا ۲۷ بهمن ساعت ۱۸ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود. ۱۲ کارگاه در طول جشنواره برپا می شودهمچنین  بهترین بازی سازان مستقل از دیدگاه های مختلف مانند  قصه، خلاقیت، موسیقی و… انتخاب می شوند و آموزش و ارتباط هدف اصلی این جشنواره است.

دبیر نخستین جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران گفت: ما در حال برداشتن اولین قدم ها هستیم با توجه به اینکه بازی ها، بازی های بومی است امیدوارم استقبال خوبی از این بازی ها شود گرچه بازار ایران بسیار ضعیف است .

حسینیان به جوایزجشنوراه اشاره کردو گفت: جوایز جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران شامل “بهترین طراحی صدا و موسیقی ۳ میلیون تومان”، “بهترین طراحی گرافیگی ۳ میلیون تومان”، “بهترین طراحی بازی ۳ میلیون تومان”، “بهترین روایت قصه ۳ میلیون تومان”، “نوآورانه ترین بازی ۴ میلیون تومان” و”بهترین بازی مستقل ایران ۵ میلیون تومان” است اما جایزه اصلی که از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به برگزیدگان تعلق می گیرد تلاش بنیاد برای حضور بازی ها در بازارهای خارجی و ارتباط با ناشران داخلی و خارجی است.

متین ایزدی مدیر کارگروه آموزشی جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای تهران نیز به عنوان کارگاه های آموزشی که برگزار می شود اشاره کردو گفت: کالبدشکافی بازی های موفق، “ارزش های فرازمینی”، “خیابان خونین” همچنین “کارگاه هنر دیجیتال در بازی های مستقل”، “گیم بهتر است یا ثروت” که در ارتباط با تجاری سازی بازی های رایانه ای است عنوان کارگاه های آموزشی است که در طول جشنواره برگزار می شود.

گفتنی است، نخستین جشنواره بازی‌های مستقل تهران ۲۷ بهمن تا اول اسفند در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.