نگاهی به بازی Evolve

سلامی گرم خدمت تمامی طرفداران گیم لایو . با دومین مقاله ی ترجمه شده از بهترین وبسایت های خبری دنیای گیم همراه شماییم . این بار نگاهی به بازی Evolve میندازیم و آنرا نقد و بررسی میکنیم .

استودیوی Turtle Rock Studios سازنده سری بازی های Left 4 Dead با یک بازی اول شخص بدون مثل به نام Evolve به عرصه گیم برگشت . در کنفرانس E3 سال گذشته هم این عنوان با یک نمایش فوق العاده طوفانی در دنیای گیم به راه انداخت و طولانی ترین صف را در غرفه ی نسخه ی دموی این بازی ایجاد کرد که حتی افراد مطبوعاتی هم اصرار به تجربه ی این بازی داشتند . همه شیفته ی Evolve شده بودند و حالا نه ماه از آن نمایش بی نظیر گذشته و این عنوان سرانجام در سراسر جهان منتشر شد .

evolve-review-screenshot-1(GameLive.ir)

نام : Evolve

سازنده : Turtle Rock Studios

ناشر : ۲k Games

پلتفرم ها : PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

سبک : اکشن اول شخص

گیم پلی :

در Evolve ، شما یک تیم به اصطلاح شکارچی ۴ نفره هستید که هیولا ها را شکار میکنید . هر کدام از این ۴ نفر ، نقش و کار خاصی دارند و شما میتوانید انتخاب کنید که کدامیک از آنها باشید . پزشک تیم باشید یا یک شکارچی حرفه ای و حتی یک تله گذار خبره و ماهر برای به دام انداختن هیولا ها .

اگر در میان دوستانتان کسی باشد که بخواهد به تنهایی بازی کند و یک جنگجو باشد ، این قابلیت برای شما فراهم شده که به عنوان یک هیولا به بازی بپردازید .

ویژگی خوبی که در این عنوان لحاظ شده ، این است که نه شکارچی ها و نه هیولا از دیگری بهتر نیستند و یک برابری و بالانس بین این دو دسته وجود دارد که مسابقه را عادلانه میکند .علاوه بر این ، نقشه هایی که در آنها نبرد اتفاق می افتد با دیگر موجودات کشنده پر شده که ممکن است به شما آسیب برسانند . هدف اصلی هیولا ها این است که حیوانات دیگر را بخورند تا بزرگ و قوی تر شوند و هدف شکارچی ها ، کشتن آنها قبل از رسیدن به هدفشان میباشد .

استودیوی Turtle Rock Studios تریلری از ۱۵ دقیقه ی اول گیم پلی این بازی منتشر کرد که در آن شکارچی ها قوی تر میشدند و هیولا ها فعلا در مرحله ی یک بودند و باید مخفی میشدند و حیوانات دیگر را میخوردند تا قوی شوند . زمانی که هیولاها به مرحله ی دوم رسیدند ، از شکارچی ها قوی تر شدند و در گام سوم ، از پا انداختن هیولا برای شکارچی به کار سختی بدل میشد . بنابراین برای چیره شدن بر هیولا نیاز به یک استراتژی خاص دارید که همراه با تیم خود در بازی پیاده سازی کنید .

Evolve-Review-Screenshot2(GameLive.ir)

در Evolve ردیابی یک هیولا کار بسیار هیجان انگیزی هست . هنگامی که قدم به قدم راه میروید و به دنبال رد پاها میرود که یک دفعه جلوی چشمتان ظاهر میشوند و کل تیم را غافلگیر میکنند .

Turtle Rock Studios با این بازی تلاش کرد که یک نگاه و ایده ی تازه به بازی های مولتی پلیر بیاورد و تا حدی موفق بود .از نظر فنی ، یک بازی به فریم ریت آن است اما این استودیو تلاش کرد که این تفکر را از ذهن بازیکن بیرون بیاورد . در این بازی ، پلیر یاد میگیرد که چگونه از چرخ دنده ها ، قدرت ها و فرصت های خود استفاده ی درست و به جا کند و همه چیز را به نفع خودش در اختیار بگیرد . سازنده بازی را بسیار خوب جلا داده و شخصیت های درون آن را با یک تعادل مناسب ، همانگونه از سازنده انتظار میرفت ، ارائه داد. هر مرحله به مرحله ی دیگر متفاوت است ( هرچند کم ) و برای تازه واردان ، Evolve یک تجربه ی بی رحم و خشن است . با این حال پس از گذرندان بخش آموزش اولیه میتوانند از بازی لذت ببرند .

گرافیک / صدا :

evolve-review-screenshot-3(GameLive.ir)

Evolve به یکی از بهترین و زیباترین بازی برروی کنسول های نسل هشتمی و Pc تبدیل شده است . البته نسخه ای که از این عنوان در بازار وجود دارد ، آخرین نسخه ی این بازی نیست و تیم سازنده همواره سعی دارد که به سطح گرافیکی این بازی بیفزاید و مشکلات آنرا رفع کند . درون بازی شما به عنوان یک شکارچی نیاز به شنوایی خوب برای پیگیری هیولاها دارید و تیم توسعه یک کار استثنایی در بخش صدا انجام داد و تمامی صداهای درون بازی را با جزئیات خیلی ریز خلق و پیاده سازی کرد . با گوش دادن به صداهای محیطی ، حیات وحش و صدای اسلحه ها به این موضوع میتوان پی برد که تا چه حد برروی بخش صدا تمرکز شده و اهمیت قائل شده اند .

Evolve حالت داستانی و خطی ندارد . احتمالا به این خاطر است که Turtle Rock Studios نمی خواست مانند بازی های Battlefield یا Call of Duty ، عنوانی را خلق کند که پیرو یک خط داستانی است و بازیکن فقط به فکر جلو رفتن و طی کردن مراحل بازی باشد . برعکس بازی های نام برده شده ، بازیکن در Evolve میتواند در هرحالتی ، در هر نقشه ای با هر شکارچی و حتی هیولایی بازی کند . البته این بازی از حالت تک نفره (Singleplayer ) پشتیبانی نمی کند اما جدا از حالت مولتی پلیر میتوانید با Bot های درون بازی هم سرگرم شوید . ( البته اشتباه فکر نکنید ، Bot های طراحی شده بسیار هوشمند هستند )

از نظر طول عمر بازی ها آنچه که دقیقا نتیجه ی بسیاری از بازی های سبک تیراندازی امروز است ، به اتمام رساندن بازی با چند اسلحه های موردعلاقه در چند نقشه ی مشابه میباشد . حتی در بعضی موارد با اضافه شدن نقشه های جدید به بازی ، طول عمر آن تا حدی زیادی تغییر نخواهد کرد . اما در Evolve فاکتور های زیادی لحاظ شده که به طول عمر آن می افزاید . شخصیت های درون بازی با توجه به توانایی ها و استراتژی های متفاوتی که دارند ، متنوع هستند . به طوری که شکار انسان ها توسط هیولا ها و به دام انداختن موجودات خبیث توسط انسان همیشه تازه خواهد بود .

evolve-review-screenshot-4(GameLive.ir)

این بازی دارای ویژگی ها و عناصر جالبی هستند که باعث میشود یک بازیکن را به خود مشغول کند و یک عنوان بسیار جالب ( بمب ) برای بازی با دوستان است . Evolve را با سه دوست خاص خود تجربه کنید و مراقب باشید که هیولا های مرگبار در انتظار شما هستند . توجه داشته باشید که کار گروهی کلید بقا در دنیای Evolve میباشد .

نمره های بررسی این بازی :

Steam – ۶/۱۰

GameSpot – ۸/۱۰

IGN – ۹/۱۰

Gamepur – ۸٫۵/۱۰

GameLive.ir – ۸/۱۰

باتشکر از GamePur.

کاری از تیم ترجمه گیم لایو ( Mohsen Esmaeili و ۳Pide Jahani )

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.