بلوغ داوری در پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران

از ابتدای شروع به‌کار پنجمین دوره از جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، بر این نکته تاکید شد که در عرصه‌های مختلف جشنواره رسیدن به تکامل و بلوغ مد نظر قرار دارد.

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، بخش داوری جشنواره مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش جشنواره است چرا که در نهایت نتیجه جشنواره به تیم داوری وابسته است.

در پنجمین دوره از جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، داوری‌ها بر اساس ژانر یا سبک بازی‌ها صورت می‌گیرد که این مهم در حال حاضر روش استاندارد داوری بازی در جشنواره‌های بین‌المللی است.

بر اساس آثار ارسال شده به جشنواره، بازی‌ها در هفت ژانر مختلف دسته‌بندی شده و هر بازی با هم‌ سبک خود به رقابت خواهد پرداخت.

«متین ایزدی» دبیر پنجمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای با تاکید به کیفی بودن این دوره از جشنواره گفت: در دوره‌های گذشته انواع و اقسام شیوه‌های داوری پیاده شده است که هیچ‌یک ایده‌آل و بی‌نقص نبوده‌اند. اما امسال به لطف چند سال تجربه و تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای امور اجرایی و افزایش کیفیت جشنواره، نه تنها یک تیم داوری کامل تشکیل شده است، بلکه روند داوری هم با شیوه‌ای نوین و استاندارد تکامل یافته است.

ایزدی درباره تیم‌های داوری ادامه داد: امسال برای اولین بار از داورهای خارجی در جشنواره استفاده می‌کنیم. در واقع امسال دو تیم داوران داخلی و خارجی داریم. تیم داوران داخلی متشکل از ۱۳ کارشناس باسابقه است که اغلب آن‌ها مدیر پروژه‌های بازی‌سازی بوده‌اند. تیم داوران خارجی از ایرانی‌های بازی‌سازی که در شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و بازی‌سازهای خارجی تشکیل می‌شود که اعضای این تیم نیز به‌زودی معرفی خواهد شد. برای بازی‌هایی که محتوایی با فرهنگ ایرانی دارند نیز تدابیری اندیشیده شده تا داوران خارجی در داوری آثار مشکلی نداشته باشند.

۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.