( اسرا )به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد

نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای (اسرا) پس از طرح در شورای فرهنگ عمومی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پژوهش‌های این بنیاد در حوزه رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در اختیار کارشناسان شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت تا پس از بررسی در صحن این شورا مطرح و در صورت تصویب به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

شورای فرهنگی عمومی، زیر مجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که ریاست آن را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عهده دارد. این شورا دارای ۳۳ عضو است که اعضای آن از جمله سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی فرهنگی کشور است. پس از ابلاغ یک مصوبه توسط شورای فرهنگی عمومی، دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی هستند و مصوبات این شورا لازم‌الاجرا و در حکم قانون است.

شایان ذکر است اسرا، سازمان رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای است که در سال ۱۳۸۶ توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تاسیس شد و وظیفه رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای را برعهده دارد. پروژه تحقیقاتی اسرا توسط یک تیم تحقیقاتی متشکل از ۱۷ روانشناس و ۸ جامعه‌شناس اجرا شد. این پروژه تحقیقاتی که شامل ۵ فاز مجزا است و از سال ۱۳۸۶ در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال اجراست.

۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.