در یک قدمی دیوانگی | پیش نمایش Mad Max

یک کویر بی انتها، گرم و خشک.

چند اتومبیل قدرتمند با راننده هایی حرفه ای.

درگیری، انفجار، اسلوموشن. این ها عناصری هستند که باعث می شوند به Mad Max امید زیادی داشته باشیم . پس از اکران موفق فیلم سینمایی Mad Max و دیدن آن همه انفجار و خشونت، این بار مکس دیوانه پا به دنیای بازیهای رایانه ای گذاشته . با این بازی نه تنها خودمان را در بطن آن انفجار ها و خون و خونریزی ها قرار می دهیم بلکه تجربه ی رانندگی با ماشین های دیوانه وار و البته شخصی سازی شده خود را در دنیای ویران شده ی مکس به دست می آوریم .   عده ای با سوء ضن نسبت به این بازی   اخبار آن را دنبال می کنند چرا که این بازی را یکی از همان بازی هایی می دانند که از روی فیلم های پرفروش ساخته شده و دست آخر تبدیل به یک بازی بی کیفیت می شود و همه ی خاطره هایی که مخاطبین از فیلم دارند را به کلی نیست و نابود کرده و به محبوبیت فیلم خدشه وارد می کند ……اما آنچه از شواهد و قرائن بر می آید ، این بار با یک بازی ساده و بی کیفیت طرف نیستیم

داستان بازی Mad Max از جایی آغاز می شود که افرادی شرور، مکس را از خانواده اش جدا کرده و او را بدون هیچ امکاناتی در کویری خشک و بی انتها به نام Wasteland رها می کنند و مکس که به دنبال انتقام است ، سفر خود را در این برهوت بی آب و علف آغاز می کند . در ابتدای این راه ، مکس با مکانیکی به نام Chum Bucket آشنا می شود. کسی که صاحب یک گاراژ پر از ماشین های عضله ای و قدرتمند با تعداد زیادی قطعات مختلف است. اینجاست که می توانید ماشین جنگی دلخواهتان را ساخته و شخضی سازی کرده و با آن به ماجراجویی در Wasteland بپردازید.

در مورد دشمنان در بازی باید گفت که هویت اصلی موجودات سرزمین Wasteland هنوز مشخص نشده اما آن طور که تریلر ها برمی آید، دشمنان شما به شدت وحشی و خطرناک بوده و همگی رانندگانی حرفه ای هستند. غول آخر های بازی و مبارزات آنها به دقت طراحی شده و این طور که از تریلر ها مشاهده شد مبارزه ی با آنها بسیار هیجان انگیز است . البته داستان محدود به کاراکتر مکس و مبارزات ماشین نیست بلکه در یکی از تریلر های داستانی بازی مشخص می شود که مکس با شخصیت زنی در طول داستان برخورد کرده و رفته رفته بین آن دو رابطه ی عاشقانه و وابستگی پیش می آید که این نکته را می توان یکی از نقاط قوت داستان برشمرد و آن را یک عامل موثر در عدم یکنواختی خط داستانی بازی به حساب آورد ، البته به شرطی که این شخصیت های فرعی ، پرداخت و شخصیت پردازی خوبی داشته باشند.

جاده های بی انتها

و اما مهم ترین بخش گیم پلی یعنی بخش اتومبیل رانی . طراحی اتوموبیل های بازی عالیست و نبرد بین اتومبیل ها هیجان انگیز و جذاب طراحی شده . یکی از نکته های این بخش، وجود یک محیط وسیع است که دست بازیباز را به شدت برای رانندگی باز می گذارد و این محیط وسیع برای نبرد ماشین ها بیشتر خود را نشان می دهد. مبارزه با ماشین ها با قاب بندی های خوب دوربین و اسلوموشن های به موقع جالب و نفس گیر به نظر می رسند. مبارزات ماشینی وقتی بهتر می شوند که بتوانید اتومبیلتان را ارتقا دهید و بخش های مختلف آن را شخصی سازی کنید. اما جدای از بحث مبارزات ماشینی، مبارزات مستقیم و تن به تن مکس با دشمنان وحشی سرزمین Waseland هم جالب توجه است. سیستم مبارزات تن به تن بازی به مانند سایر بازی های شرکت “برادران وارنر” (مانند سری بتمن و Midlle Earth) برپایه ی سیستم دفاع، بدل و ضد حمله طراحی شده است. هم چنین تمام کننده هایی هم برای مکس در نظر گرفته شده اند. مبارزات با سلاح گرم نیز جایگاه ویژه ای در بازی دارند. علاوه بر امکان ارتقای اتومبیل خود، می توانید قابلیت های مختلف مکس را ارتقا داده یا در مکان های مختلف بازی اسلحه های مختلف و متنوعی با آن چه که در Inentory یا کوله پشتی خود دارید بسازید. همین المان ها می توانند یکنواختی بازی را به حد مطلوبی کاهش داده و بر جذابیت آن بیافزایند.

 

در میان انفجار ها

Mad Max جلوه های گرافیکی خوبی دارد. شاید کمی کیفیت بافت ها کهنه باشند اما این را باید در نظر گرفت که پروسه ی تولید بازی زمان بر بوده و در این مدت گرافیک بازی کمی کهنه شده است. البته از نقاط قوت گرافیک بازی می توان به جلوه های بی نظیر آتش و انفجار اشاره کرد. این جلوه ها در هنگام مبارزات ماشین ها حس هیجان بازی را به خوبی منتقل میکند . از دیگر نقاط قوت بخش بصری بازی می توان به طراحی شن ها و کویر اشاره کرد. در مورد بخش موسیقی اطلاعات چندانی در دسترس نیست اما طبق تریلر های منتشر شده موسیقی بازی را نمی توان با موسیقی های شاخص بازی های روز مقایسه کرد.در ضمن صداگذاری و صداپیشگی در Mad max به نحو مطلوبی پیاده سازی شده است.

 

درست است که خط داستانی بازی ربط چندانی به فیلم سینمایی این عنوان ندارد اما با بازی Mad Max می توانید دنیای دیوانه ی مکس را با مبارزات هیجان انگیز ماشین ها تجربه کنید . برای تجربه ی این عنوان   باید تا ۱۳ شهریور سال جاری صبر کنید تا آن را روی پلتفرم های PC، PS4 و Xbox one بازی کنید

۵

One thought on “در یک قدمی دیوانگی | پیش نمایش Mad Max

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.