E3 2016 : تاریخ عرضه ی Playstation VR به بازار

سونی در E3 2016 ، تاریخ عرضه ی Playstation VR به بازار های جهانی را اعلام کرد . این واقعیت مجازی مخصوص سونی از تاریخ ۱۳ اکتبر-۲۲ مهر در مارکت های سراسر دنیا قابل خرید است .

واقعیت مجازی فناوریی است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار میگیرد و براساس حرکت سر و بدن آن محیط مجازی تعامل برقرار می کند. به عبارت دیگر هنگامی که یک فرد هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود نصب می کند، در جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.منبع : myvr

 

سونی در رویداد GDC امسال هم درباره ی PlayStation VR اطلاعاتی منتشر و اعلام کرد که این دستگاه با قیمت ۳۹۹ دلار در امریکا / ۳۴۹ پوند در بریتانیا و ۳۹۹ یورو در اروپا به فروش میرسد .

بیش از ۲۳۰ توسعه دهنده بازی بر روی ساخت محتوا برای این تکنولوژی جدید و نوظهور در دنیای گیم تلاش میکنند و از زمان ورود آن ( ۱۳ اکتبر ) به بازار های جهانی تا پایان سال ، بیش از ۵۰ بازی سازگار با این تکنولوژی منتشر میشود .

در E3 2016 هم مشخص شد که بازی های معروف و مطرحی مثل Star Wars Battlefront – Batman و Resident Evil 7 از واقعیت مجازی پشتیبانی میکنند .

۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.