بازی جدید افسانه زلدا دنباله معنوی زلدا: بیدارکننده باد است

بازی «افسانه زلدا: بیدارکننده باد» (The Legend of Zelda: Wind Waker) در اصل قرار بود یک دنباله داشته باشد ولی نینتندو به دلیل ساخت و عرضه «افسانه زلدا: شاهدخت نیمه‌روشن» (The Legend of Zelda: Twilight Princess) از ادامه ساخت آن منصرف شد.
بر اساس یک مصاحبه با هنرمند اصلی بازی، «ساتورو تاکیزاوا»، با بیان تصمیم نینتندو بر لغو دنباله بازی، در آن مصاحبه گفته بود: «ما گام‌های مقدماتی برای ساخت قسمت دوم را برداشته بودیم. هرچند، روزبه‌روز تقاضا برای ساخت یک عنوان از زلدا، شبیه به اوکارینا بیشتر می‌شد.»
در بازی قرار بود برخلاف شماره اول که بر روی آب بود، بیشتر بازی بر روی سطح خشکی اتفاق بی افتاد؛ تا لینک بتواند بر روی خشکی با اسب، چهارنعل بتازد. تناسب و اندازه لینک در بازی بیدارکننده باد (Wind Waker) زیاد مناسب اسب‌سواری نبود. همچنین یک نسخه بزرگ‌سال از حالت کارتونی لینک هم به نظر مناسب نمی‌آمد.
با در نظر گرفتن دلیل‌های یادشده بازی نهایی تغییر کرد و به سمت بازی جدید، شاهدخت نیمه‌روشن، تغیر کرد.
عنوان افسانه زلدا: بیدارکننده باد هیچ‌وقت دنباله پیدا نکرده، هرچند نسخه باکیفیت بالا (HD) آن در سال ۲۰۱۳ بر روی وی‌یو دوباره منتشر شد.
البته یک لینک کارتونی مانند، شبیه به آنچه در بیدارکننده باد دیده‌ایم، سوار بر اسب در بازی جدید زلدا برگشته است؛ بازی «افسانه زلدا: نفس وحشی» (The Legend of Zelda: Breath of the Wild)

۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.