استودیو نیو به جمع شرکاء آموزشی آکادمی ایتالیایی ویگاموس پیوست

استودیو ایرانی نیو، سازنده بازی محبوب کوهنورد، که برای معرفی ستاره بازی جدید خود فاویان فنری اکتبر سال ۲۰۱۶ (آبان ماه امسال) در فستیوال گیم روم در ایتالیا حضور یافت، مورد توجه تیم مدیریت آکادمی بازیسازی ویگاموس روم قرار گرفت. این آکادمی بازیسازی که ارزشی بالغ بریک میلیون یورو و شرکاء آموزشی و تجاری معتبر جهانی همچون مایکروسافت، کوآنتیک دریم، پراجکت رد، باندای نامکو، کرایتک ، گیمزکام، ریزر، ایسوس و وکام را در لیست همکاران خود دارد، امسال میزبان اولین دوره فستیوال گیم روم در پایتخت ایتالیا، پارک لئوناردو داوینچی روم بود.

fiv1

که در ملاقاتی که از محل استودیو نیو در بخش پذیرفته شده indieRome  فستیوال داشت از فرهود فرمند موسس نیو برای مصاحبه در محل دانشگاه دعوت به عمل آورد. در جلسه مصاحبه که بعد از اتمام فستیوال تنظیم شده بود، طرفین به گفتگو و تبادل دیدگاه ها و تجربیات خود در حوزه بازیسازی پرداختند.

بدین ترتیب در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ (دیماه امسال) پس از بازگشت نیو به تهران، دانشگاه ویگاموس ایتالیا پیرو دعوتنامه ای استودیو نیو را به جمع شرکاء خود دعوت کرد. پیرو خلاصه ای از دعوتنامه: آکادمی ویگاموس پس از ارزیابیهای خود و سیاستهای خود مبتنی بر آموزش و یادگیری تنها از بازیسازانی که تجربیاتی واقعی و مستحکم و(در پاراگراف دوم) تجربیاتی در مشخصه های بالای حرفه ای دارند را ملاک برنامه های آموزشی خود به دانشجویانش قلمداد می نماید.(در نتیجه) آکادمی تمایل دارد مشارکت خود با استودیو سرگرمیهای نیو را آغاز نماید.

 

niv3

 

این مشارکت در حوزه های آموزش ، برگزاری سمینارهای حضوری و آنلاین و همکاری های مشترک در زمینه تولید بازی های رایانه ای را شامل می شود.

فرهود فرمند : من در سفرم بازیها و بازیسازان ایتالیایی را بسیار قوی یافتم. ایتالیا مورد توجه بسیاری از کمپانیهای بزرگ و مرتبط دنیا با صنعت بازی است و هنوزهم ظرفیتهای بسیاری برای قوت گرفتن و تبدیل شدن به قطبی هنری صنعتی در قاره اروپا را دارا می باشد. امیدوارم این فتح باب، انتقال و تبادل تجربیات و دانش طرفین به یکدیگر به یاری خدا، به ارتقا سطوح کیفی آموزشی، تولیدی و فرهنگی هر دو طرف بیانجامد، انشاءالله.
استودیو نیو اولین مطالعات و تلاشهای خود در حوزه بازیسازی را از دهه هفتاد شروع کرد و برخلاف بسیاری از بازیهای ایرانی که با تکیه بر حمایتهای دولتی و تقلیدهای ناموفق از بازیهای موفق خارجی ساخته و روانه بازارشده اند، توانست با طراحی و خلق عنوانهایی اصیل (کپی نشده)، در کلاس جهانی و پیشرو در سبک خود بعنوان یک بازی نوآورانه همچون کوهنورد و فاویان فنری توجه مخاطبین داخلی و بین الملل را بخود جلب نماید.

۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *