والیباحال با گزارش اختصاصی جواد محتشمیان منتشر شد

والیباحال با گزارش اختصاصی جواد محتشمیان منتشر شد

«والیباحال»، اولین پروژه‌ی رسمی استودیو سرگرمیدن به تازگی در کافه بازار به انتشار رسیده است. بازی با شعار «رویکردی باحال به ورزش»، سعی دارد تا فارغ از پیچیدگی‌های والیبال و با شبیه‌سازی مینیمال این ورزش، آن را به مخاطب ارائه کند.

والیباحال
والیباحال

۱. به‌دست گرفتن کنترل دو بازیکن با یک کنترلر:

در این بازی می‌توانید بدون جابه‌جایی بین بازیکن‌ها، هر دوی آنها را در آنِ واحد کنترل کنید. این امکان چالش همیشگی کنترل چند بازیکن در بازی‌های ورزشی را با طراحی یک گیم‌پلی کاربردی و خاص، حل کرده است. در حقیقت گیم‌پلی این بازی، تهدیدی که تاکنون در تمام بازی‌های موجود در بازار به‌عنوان یک نقطه‌ی ضعف شناخته می‌شده را تبدیل به یک فرصت جذاب و لذت‌بخش کرده است. بالانس المان‌های فیزیکی و همچنین طراحی‌های بازی به‌گونه‌ای انجام شده است که در کمترین زمان ممکن، کاربر می‌تواند با گیم‌پلی بازی ارتباط برقرار کند.

والیباحال
والیباحال

۲. امکان بازی دونفره:

الف) ساختار کلی بخش دونفره:

مخاطبان این بازی تنها یک مسابقه‌ی کلاسیک را تجربه نخواهند کرد. شما علاوه‌بر حضور در لیگ حذفی جهانی و رقابت با قدرتمندترین تیم‌های ملی جهان، می‌توانید با دوستانتان روی یک گوشی مسابقه دهید؛ یک بازی دونفره‌ی هیجان‌انگیز که می‌تواند تا مدت‌ها سرگرمتان کند. تیم سازنده‌ تمام توجه خود را به جذابیت‌های بصری و امکاناتی که گیم‌پلی در طول بازی خلق می‌کند، معطوف کرده‌اند؛ به همین دلیل بخش دونفره‌ی بازی، هیچ‌وقت خسته‌کننده نخواهد شد. نکته‌ی دیگری که در بخش دونفره‌ی بازی اهمیت می‌یابد، انتقال طراحی کلی بازی در بخش یک‌نفره به بخش دونفره‌ی آن است. چالشی که پیش روی تمام عناوین پارتی‌گیم وجود دارد و در والیباحال با طرح‌ریزی یک ساختار منسجم، رفع شده است.

والیباحال
والیباحال

ب) رقابت دونفره در حالت‌های ایستاده و نشسته:

شما می‌توانید بخش دونفره را هم در حالت ایستاده و هم در حالت نشسته تجربه کنید. این دو حالت از یک گیم‌پلی ثابت برخوردارند و تفاوتشان در شرایط بازیکنان هرتیم است. حالت ایستاده، یک رقابت معمولی و استاندارد را برای کاربران رقم می‌زند و جذابیت‌های یک بازی والیبال واقعی را دارد. در حالت نشسته، بازیکنان روی زمین می‌نشینند و یک بازی مفرح را برای مخاطبان رقم می‌زنند. این امکان برای اولین‌بار است که در یک بازی ورزشی ایرانی وجود دارد و زمینه‌ساز ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه‌ای خواهد بود که به کمک آنها می‌توان یک بازی کژوال را از عناوین موجود در بازار متفاوت کرد.

۳. بخش تورنومنت:

در بخش تورنومنت، شما وارد لیگ حذفی والیبال می‌شوید و باید تا سکوی قهرمانی، بهترین عملکرد ممکن را ارائه کنید؛ چراکه یک اشتباه، به‌منزله‌ی حذف شدن از مسابقات و عدم دست‌یابی به جوایز قهرمانی‌ست. در این بخش می‌توانید با تیم‌هایی که هنوز قدرت خریدشان را پیدا نکرده‌اید، بازی کنید و لذت یک بازی تمام‌عیار و حرفه‌ای والیبال را بچشید. سازندگان والیباحال امکان برگزاری یک تورنومنت کاملاً رسمی در زمین ساحلی یا خیابانی و با توپ دولایه یا هندوانه را در اختیار کاربران قرار داده‌اند تا تجربه‌ی بازی برای بازیکنان یکنواخت نشود.

والیباحال
والیباحال

۴. هوش مصنوعی چندلایه‌:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث می‌شود این بازی به تجربه‌ی واقعی والیبال نزدیک شود، هوش‌ مصنوعی چندسطحی آن است. هوش مصنوعی تیم حریف در «والیباحال» دارای درجات سختی متفاوتی‌ست که باعث می‌شود گیم‌پلی بازی از تکراری‌شدن فاصله بگیرد. همچنین هوش مصنوعی این بازی به‌گونه طراحی شده است که وقتی بازیکن بهتر بازی می‌کند، تیم حریف عملکرد ضعیف‌تری دارد؛ درست مثل رقابت واقعی والیبال. در حقیقت، «روحیه‌ی تیم حریف» به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین مؤلفه‌های بازی‌های ورزشی، که غالباً نادیده گرفته می‌شود، در گیم‌پلی «والیباحال» عنصری تاثیرگذار است که باعث می‌شود شما هیچ‌وقت از تجربه‌ی بازی خسته نشوید.

نکته‌ی جالب توجه در رابطه با «والیباحال» آن است که برای گزارش داینامیک آن از صدای استاد جواد محتشمیان، پیشکسوت حوزه‌ی والیبال استفاده شده و ایشان برای استفاده از صدا، به تیم سرگرمیدن اجازه‌ی رسمی داده‌اند.

دریافت بازی از کافه بازار

تماشای تریلر رسمی بازی

 

۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *