لذت بارکشی دیوانه وار با بازی وانتی

بازی جدید گروه “نوآ گیمز” تحت عنوان “وانتی” نیز همانند سایر بازی های نوآگیمز در هفته های اول انتشار خود کاملا قدرتمندانه در میدان رقابت بازی های ماشینی و تفننی ظاهر شد و توانست بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال با امتیاز ۴٫۵ از مجموع ۵ امتیاز کافه بازار را به خود اختصاص دهد و در لیست بازی های برتر کافه بازار خود را نمایان کند!!
موسسه بازی سازان نوآوران پارسیان یا همان نوآگیمز معروف، که یکی از اَبَر قدرت های صنعت بازیسازی در سبک اتومبیلرانی ایران نیز میباشد؛ تا کنون برترین شاهکار های اتومبیلرانی ایرانی را همانند ویراژ و شدو ریسر(shadow racer) به بازار گرم طرفداران بازی هایی در این سبک ارائه داده، مدتی مشغول پروژه جدید خود بود و به همین دلیل کمتر در مصاحبه ها و صحنه حضور پیدا میکرد تا اینکه پس از مدت ها، سکوت خود را شکست و این بار با ارائه بازی جدید خود تحت عنوان “وانتی” توانست بهتر و بیشتر از شاهکار های قبلی خود؛ خوش بدرخشد.!!!

وانتی؛ نمونه های داخلی و خارجی زیادی از جمله فیتیل ران و… دارد ولی با این که مدت زیادی از انتشارش نگذشته، آنچنان مورد توجه و رضایت کاربران قرار گرفت که این طیف وسیع رضایت کاربران از بازی تقریبا بی سابقه است.!

شاید یکی از مهم ترین رمز های موفقیت این بازی، سایر بازی های نوآ گیمز است که بسیار معروف بوده و در بازار های ایرانی خوش درخشیده اند، و این طبیعیست وقتی یک آرم یا نشان تجاری محبوب میشود، مردم محصولات آن را چشم بسته و با اعتماد کافی میخرند چرا که اعتماد کافی به تولید کننده محصول را دارند و تولید کننده یا همان نوآ گیمز توانسته اعتماد کاربران را تا حد چشمگیری به خود جلب کند.

وقتی برای اولین بار وارد بازی میشوید شخصی تپل و خوش هیکل درست مانند راننده وانت ها و کامیون های دهه های شصت وهفتاد با نام “اصغر” به عنوان اولین راننده و راهنمای شما، به شما کمک خواهد کرد تا گیم پلی بازی را قدم به قدم و کامل یاد بگیرید و قِلِق یک وانت و بارکشی را به دست بیاورید.

این بازی دارای گیم پلی طولانی و تقریبا پیچیده ای میباشد که این عامل، میتوانست موجب گیج و خسته شدن کاربر برای یادگیری کامل بازی باشد، ولی سازندگان بازی با قرار دادن قسمت آموزش آغازین بازی، این مشکل را بر طرف کرده و گیمر قبل از اجرای بازی میتواند کاملا گیم پلی بازی را خوب و دقیق یاد بگیرد و حرفه ای وارد بازی شود!

پس از یادگیری بازی و گذراندن قسمت آموزشی بازی، شما وارد بازی اصلی میشوید که در ابتدا یک وانت ساده مثل سه چرخه و امثال آن را دارید که در میان وانت های ابتدایی، وانت پراید بهترین گزینه برای شروع میباشد.

از قسمت گاراژ که منوی اصلی بازی وانتی است، میتوانید تمامی ماشین ها و کاراکتر های خود را کنترل کنید، ارتقا دهید، ده ها وانت یا کامیون با مدل ها ی مختلف بخرید و از یک وانت رانی حرافه ای لذت ببرید.!! برای اینکه بتوانید از وانت های بیشتر و بهتر استفاده کنید باید از گزینه وانت ها، وارد منوی وانت ها شوید و وانت های دلخواه خود را بخرید؛ برخی را با سکه های درون بازی و برخی را با پول واقعی، به هر حال سازندگان این بازی برای بازی خود، زحمات و سختی های زیادی را متحمل شده و برای ادامه خط تولید بازی های خود، نیاز به پول و سرمایه دارند تا بازی های جدید و بهتری به بازار ارائه دهند.

 

 

مهم ترین نقطه قوت این بازی، گرافیک و طراحی UI یا همان مِنوی حرفه ای و جذاب این بازی میباشد چرا که استاندارد های لازم در طراحی رابط کاربری بازی وانتی به خوبی رعایت شده اند و به خوبی کاربر را جذب خود میکند. فضای گاراژ مانند این بازی طوری طراحی شده که این نوع گاراژ ها مخصوص اتومبیل های حرفه ای و مسابقات رالی میباشند و یا کاراکتری که به عنوان راننده بازی در کنار وانت ایستاده، با حرکت ها و راه رفتن هایی که درست همانند تعمیر کار ها و رانندگان حرفه ای حرکت میکند، محیط بازی را رسما تبدیل به یک گاراژ حرفه ای کرده و گیمر نیز در این حالت حس و حال کاملی از یک راننده وانت حرفه ای را به طور ناخوآگاه در خود ایجاد میکند.!!

نکته قابل توجه و جالبی که اینجاست قابلیت آپگرید کردن یا همان ارتقاء وانت ها و رانندگان بازی است!!شما به راحتی میتوانید با چند کلیک ساده در گاراژ بازی، وانت یا کامیون خود را ارتقاء دهید و رنگ و لعابش را عوض کنید؛ این قسمت در اکثر بازی های اتومبیلرانی و ماشینی وجود دارد ولی نکته ای که قسمت آپگرید و ارتقاء این بازی را از سایر بازی ها متمایز میکند، این است که در سایر بازی ها، به مرور که گیمر پیشرفت میکند، گیم پلی بازی طوری طراحی شده که گیمر نیاز به ارتقاء اتومبیل خود داشته باشد تا بتواند به بازی خود ادامه دهد ولی در این بازی، برای ادامه بازی نیاز چندانی به ارتقاء وانت دیده نمیشود ولی برای بهتر و سریع تر پیشرفت کردن نه تنها در این بازی، بلکه در بازی های مشابه نیز باید خودرو ها را ارتقاء داد تا بهتر و سریع تر از سایر کاربران پیشرفت کرد.

 

نکته جالب دیگر که توجه بسیار زیادی به خود جلب میکند، قابلیت تغییر چهره بسیار وسیع چهار کاراکتر اصلی بازی یعنی رزیتا، اصغر، سولماز و جعفر است!

قسمت تغییر چهره در بازی وانتی، یکی از قسمت های غیر ضروری و اضافی بازی است که فقط جهت جذب کاربر و جذاب کردن بازی قرار داده شده؛ چرا که راننده ها یا همان کاراکتر های بازی فقط در قسمت گاراژ بازی قابل مشاهده هستند و در رانندگی و گیم پلی اصلی بازی هیچ نقشی ندارند ولی سازندگان بازی این قسمت از بازی را به حدی جذاب و ددقیق طراحی کرده اند که گیمر ها ممکن است نصف یا بیشتر سکه ها و الماس های خود را صرف تغییر چهره و زیبا کردن کاراکتر ها صرف کنند.! این نکته نشان دهنده ی درایت و هوش سازندگان و ایده پردازان بازی را نشان میدهد که چگونه از ساده و عادی ترین آیتم ها، بهترین راه جهت تشویق گیمر برای خرج کردن سکه و الماس و خرید کردن آن ها را ایجاد کرده اند.!!!

خب حالا نگاهی به گیم پلی اصلی بازی وانتی می اَندازیم؛ بخش رانندگی این بازی شامل دو بخش میباشد که بخش اول حالت بازی بی پایان است و میتوان در آن به صورت بی پایان بازی کرد و سکه و مهارت کافی جمع کرد که این بخش مخصوص افرادی است که میخواهند بدون پول خرج کردن سکه به دست بیاورند.

بخش دوم این بازی شامل ماموریت ها و مراحل مختلفی است که با انجام دادن و به تمام رساندن آن ها، میتوان سطح یا لِوِل(level) خود را بالا برد و در نتیجه هر چه قدر سطح شما بالاتر باشد، وانت ها، کامیون ها و کاراکتر های جدید تر بازی را میتوانید باز کنید و از وانت رانی با کامیون و وانت های مختلف لذت ببرید ولی این بخش مهم ترین تفاوتی که با بخش قبلی دارد؛ این است که در بخش قبلی با بازی کردن فقط امکان جمع کردن سکه بود ولی در این بخش با انجام دادن به موقع و صحیح ماموریت ها، علاوه بر سکه الماس نیز دریافت خواهید کرد.!!!

پس از انتخاب نوع بازی خود، وارد اصلی ترین قسمت بازی یعنی بخش هیجان انگیز رانندگی بازی میشوید. در این بخش با توجه به ماموریت هایی که به شما داده خواهد شد، باید بارکشی کنید و محموله میوه و تره بار خود را صحیح و سالم به مقصد برسانید تا سکه و الماس دریافت کنید.

با انتخاب مرحله مورد نظر، وارد بازی میشوید و باید با به اتمام رساندن ماموریت در مدت زمانی که بازی به شما میدهد، میتوانید وارد مراحل بعدی شده و الماس بگیرید، البته انجام دادن ماموریت ها آن قدر هم که فکر میکنید ساده نیست!

خیابان های پر از موانع، خطر له شدن توسط کامیون!، گیر دادن های پلیس، ترافیک و زمان کوتاه؛ همگی سنگ هایی در سر راه شما هستند تا شما نتوانید بار میوه و تره بار خود را به مقصد برسانید.

یکی دیگر از نکاتی که به شدت جلب توجه میکند، امکان له کردن ماشین های دیگر با کامیون هاست؛ وقتی شما با یک کامیون وارد خیابان میشوید به راحتی میتوانید از روی ماشین های دیگر عبور کنید.!

گذشته از گیم پلی، صداگذاری و موسیقی های این بازی فوق العاده قابل تحسین هستند و کاملا در گیمر حس و حال یک راننده وانت یا کامیون دهه ۶۰ یا ۷۰ را ایجاد میکند و به طور حتمی میتوان گفت ۴۰ درصد جذابیت بازی در بخش صداگزاری و موسیقی آن پیداست!

با یک نگاه کلی، بازی وانتی بازی خوب و جذابی برای طرفداران این نوع بازی ها به شمار می آید ولی مهم ترین اشکال بازی که موجب میشود تا آمار نصب بازی نسبت کاهش پیدا کند، سنگین بودن و کند بودن بازی بر روی برخی گوشی هاست، اگر سازندگان بازی فکری برای این مشکل نکنند ممکن است با نظرات منفی کاربران مواجه شوند و این برای هیچ توسعه دهنده ای خوشایند نیست.

در هر حال باید منتظر ماند و دید که نوآ گیمز در آپدیت های بعدی خود چه خواهد کرد؟

جهت دانلود این بازی و حمایت از توسعه دهنده و بازی ایرانی، روی تصویر زیر کلیک کنید تا بازی را به رایگان از کافه بازار دریافت کرده و با ثبت نظر ۵ ستاره، میتوانید حامی بازی ایرانی باشید.

۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *