بررسی بازی Quiz Panic | همراه ویدیو معرفی

حتما تا الان با بازی های پرسش و پاسخ زیادی مثل کوییز اف کینگ ، آفتابه و عناوین پر طرفدار دیگری در این سبک سر و کله زده اید.

Quiz Panic اولین عنوان منتشر شده از استودیو گروین گیمز در بین استورهای داخلی است که میتواند ساعت ها شما و دوستانتان را به خود مشغول کند و مراحلی چالشی را پیش پای شما قرار دهد.

 

 


این عنوان در روز های اول انتشار خود در کافه بازار توانسته به بیش از ۲۰۰۰ نصب فعال برسد و امتیاز کامل ۵ ستاره را از کاربران این مارکت کسب نماید.

در این بازی شما به عنوان کاراکتر دیوی باید به رقابت با دیگر بازیکنان به صورت آنلاین بپردازید و در گروه های چند نفره به سوالات پاسخ دهید و امتیاز خود را نسبت به سایر رقبا افزایش دهید.

یکی از قابلیت های خوب بازی امکان دعوت دوستان در گروه های ۲ الی ۱۰ نفره با استفاده از یک کد دعوت است که میتوانید خود و دوستانتان را در یک رقابت آنلاین نفس گیر به چالش بکشید. البته لزوم اتصال دائمی به اینترنت شاید طیف مخاطبان این سبک از بازی ها را محدود کند. ولی با این حال با رویه ای که بیشتر شرکت های سازنده بازی های ویدئویی در پیش گرفته اند و رقابت های آنلاین را در عناوین خود جای داده اند ، جایگاه خودشان را در میان بسیاری از مخاطبان بدست آورده اند.

در بازی Quiz Panic شما می توانید به گروه هایی با ظرفیت های مختلف وارد شوید ویا خودتان یک گروه تشکیل دهید و با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازید.

سه حالت برای انجام مراحل پیشبینی شده یکی عضویت در گروه های ۴ الی ۶ نفره تحت عنوان پنیک ، گروه خفن ۱۰ الی ۲۰ بازیکن و بخشی برای بازی با دوستان به وسیله کد دعوت که حداقل ۲ و حداکثر ۱۰ بازیکن را پشتیبانی میکند.

سوالات در سطوح مختلف از درجه سختی متفاوتی نیز برخوردار هستند و در هر بخش تعداد ۵ و یا ۱۰ سوال برای پاسخگویی طرح شده است که برخی از سوالات دارای حالاتی از سختی مانند : چسبونکی ، بمبی ، روحی ، استرسی ، سوال معکوس ، جواب نامرئی میباشند.

در حالت چسابنکی پس از انتخاب یکی از جواب ها کاراکتر شما به جواب می چسبد و امکان تغییر گزینه پاسخ دیگری را ندارید.

در حالت بمبی به محض اینکه کاراکتر شما وارد جواب نادرست شود یک انفجار رخ داده و امکان انتخاب گزینه دیگری وجود ندارد.

و در حالت روحی شما انتخاب های دیگر بازیکنان را نمی بینید و انتخاب های آنها بر روی تصمیم گیری شما تاثیری ندارد.

در حالت استرسی در صورتی که در نهایت پاسخ اشتباهی را انتخاب کرده باشید نه تنها به شما امتیازی تعلق نمی گیرد بلکه دو امتیاز نیز از شما کسر خواهد شد.

سوال معکوس ، شاید یکی از گمراه کننده ترین و چالشی ترین مود این بازی به شمار رود چرا که در این حالت ذهن شما جواب درست را میدهد و نا خودآگاه انگشت شما بر روی گزینه درست فشار داده میشود در صورتی که در این حالت باید یکی از سه جواب اشتباه را انتخاب نمایید.

در حالت جواب نامرئی صفحه تاریک میشود و متن گزینه های پاسخ تا وقتی کاراکتر جابجا نشود نمایان نمی شود.

در صورتی که جز افراد انتهای جدول لیدربورد در هر رقابت باشید امکان حذف شما در مرحله بعدی افزایش یافته و در صورت حذف امکان برگشت و شروع مجدد وجود دارد ولی یک امکان جالب دیگر به نام حالت “تماشاچی” نیز تدارک دیده شده تا شاهد سوالات و نحوه عملکرد دیگر بازیکنان باشید . با اینکه در این حالت شما هم میتوانید جواب هایی را انتخاب کنید ولی امتیازی به شما داده نمی شود.

قابلیت شخصی سازی کاراکتر دربازی وجود دارد و میتوانید با استفاده از سکه هایی که در طی انجام مراحل بدست آورده اید یکی از شخصیت دنیای فانتزی بازی را خریداری نمایید و به صورت رایگان رنگ شخصیت خودتان را انتخاب نمایید.

موسیقی ای که در بازی استفاده شده بسیار شاد و جذاب است بطوری که از تکرار مراحل و شنیدن این موسیقی به صورت پشت سر هم اصلا احساس یکنواختی و دلزدگی به شما دست نمیدهد.

گرافیک بازی نیز از نقاط قوت این عنوان به شمار میرود المان های شاد و فانتزی با استفاده از ری اکشن های متفاوت و جذاب خنده ، عصبانیت ، تشویق (فعال سازی دسترسی از مرحله ۳۰) و خجالت زدگی که باعث میشود حس خودتان را نسبت به انتخاب های صحیح یا غلطی که انجام می دهید به دیگر بازیکن ها نیز نشان دهید.

 

۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.