اولین رویداد گیم شو در کرج برگزار شد

امروز تالار شهید نژاد فلاح شهر کرج میزبان اولین رویداد گیم شو بود ، این رویداد گردهمایی علاقه مندان حوزه ی بازی های رایانه ای و با هدف انتقال آموزش و تجربه بین علاقه مندان و فعالان حوزه بازیسازی است.

رویداد گیم شو به صورت ماهانه برگزار خواهد شد و تیم های بازیسازی و علاقمندان این صنعت با شرکت در این رویداد میتوانند به شبکه سازی و تیم سازی بپردازند و از تجربیات سایر تیم های بازیسازی استفاده کنند.

آقای حمیدرضا محمدی، مدیرکل فناوری و اطلاعات استانداری البرز با حضور و سخنرانی در این رویداد، به اقدام های صورت گرفته برای سهولت در بومی سازی و همچنین توسعه و پیشرفت صنعت بازیسازی در استان البرز اشاره کرد و بازیسازان و علاقه مندان را تشویق به فعالیت و انتشار بازی های باکیفیت کرد. ایشان با اشاره به آمارهای به دست آمده در سال های قبل ، وضعیت بازار فعلی بازی های رایانه ای در ایران را به کام شرکت های بازیسازهای خارج کشور(سهم ۹۵درصدی) دانستند. آقای محمدی ضمن ابراز امیدواری ، که در آینده نزدیک و با بالا رفتن سطح کیفیت و جذابیت ، تحلیل درست بازار و نیازسنجی درست ظرفیت های داخل کشور و از طرفی حمایت های دولت از بازیسازهای ایرانی بتوان به صنعت بازیسازی در ایران نگاه جدی داشت و آمار های قابل قبولی را در سال های آتی از وضع اقتصادی بازی های رایانه ای بومی شاهد خواهیم بود.

آقای غلامرضا حمیدی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات البرز هم با توجه به اثرات مثبت و منفی بازیهای رایانه ای این صنعت را یکی از کانال های اصلی ارائه محتوا برای مصرف کننده های بازی در سنین مختلف برشمرد و آگاهی را بهترین راه برای کم کردن آسیب هایی که ممکن است از طریق بازیهای رایانه ای وارد شود عنوان کرد.آقای حمیدی به زیرساخت های موجود برای توسعه بازی های آنلاین و توسعه آن نسبت به گذشته هم اشاره کردند و افزودند که در حال حاضر زیرساخت مناسبی برای بازی های برخط در کشور وجود دارد و بازیسازان کشور هم میتوانند از این ویژگی به عنوان فرصت استفاده کنند.اقای محمدی از اقدام های صورت گرفته در استان البرز هم گزارشی ارائه دادند و امید دادند که با ایجاد یک زیست بوم کارآفرینی در این استان بتوان فرصت های مناسبی را برای علاقه مندان در این حوزه رقم زد. وی با اشاره به پارک های فناوری در استان البرز افزود که در آینده کارگاه های بازیسازی به صورت حرفه ای نیز در این پارک ها برگزار خواهد شد. ایشان به اهمیت شتاب دهنده ها در این حوزه هم نگاهی داشتند و افزودند که در آینده با ورود دانشگاه ها و شرکت های مختلف مشکلی از بابت شتاب دهنده ها در استان البرز نخواهیم داشت.

و در ادامه جناب آقای مرتضی جمشیدی (از پژوهشگرهای برتر در حوزه ی بازیهای رایانه ای و مدرس سواد بازیهای رایانه ای) در این رویداد حضور پیدا کردند و اطلاعات قابل تاملی درباره وضعیت مصرف بازی های رایانه ای در ایران و به خصوص در استان البرز و شهر کرج ارائه کردند.

۲۳

One thought on “اولین رویداد گیم شو در کرج برگزار شد

  1. Taha میگوید:

    سلام نک طاها هستم ۱۴ ساله از اراک من به گیم و برنامه نویسی خیلی علاقه مند هستم و ۲ سال دیگه میخواهم برنامه نویسی را انتخاب رشته کنم البته درس هیچوقت فراموش نمیکنم گفتم اگه میشه میتونین یه کمک کوچیکی بهم بکنین یه دنیا ممنونتون میشم میدونم هر چند مزاحمتون شدم یا درخواسن بی جایی دارم گفتم اگه میشه بازی خشم پادشاهان رو برام هک کنین من عاشق بازیش هستم ولی نمیتونم هی بهم حمله میکنن میدونم البته شما این وسط هیچ کاره این به هر حال هر جور راحتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.