بازی موبایلی بیزُ پاپ منتشر شد

بازی بیزُ پاپ با ‌توپ‌های رنگی خود شما را به چالش می‌کشد تا هرچه سریع‌تر با کلیک برروی توپ‌ها، آن‌ها را از بین ببرید و علاوه‌بر اینکه واکنش‌های‌تان را سریعتر کنید، دقت خود را نیز افزایش دهید. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید.

نام بازی: بیزُ پاپ

سازنده: علی توانا

قیمت: رایگان (با پرداخت درون‌برنامه‌ای)

پلتفرم: اندروید

در بازی بیز پاپ هدف اصلی شما این است که قبل از پایان‌یافتن زمان، هرتعداد از توپ‌هایی را که در مقابل‌تان گذاشته می‌شود، از بین ببرید. بازی از دو حالت اصلی به نام‌های «بی پایان (endless)» و «سرعتی (time trail)» تشکیل شده است که هرکدام چالشی کمی متفاوت از دیگری را ارائه می‌دهد. در حالت بی پایان شما قبل از پایان‌یافتن زمانی که در اختیارتان قرار داده شده است باید تمام توپ‌های رنگ موردنظر بازی را از بین ببرید تا بر زمان‌تان اضافه شود و رنگ موردنظر بعدی به نمایش درآید؛ همین روند ادامه می‌یابد تا وقتی که به مرحله‌ی بعدی بروید و به همین منوال می‌توانید بی‌پایان ادامه دهید. در حالت سرعتی ۱۰۰ ثانیه در اختیار شما گذاشته می‌شود تا هرچند توپ که می‌توانید از بین ببرید و رکورد خود را ثبت کنید. بازی از جنبه‌ی مکانیک‌های گیم‌پلی مشکلی از خود نشان نمی‌دهد و حس‌وحال سرعتی آن می‌تواند شما را با آن درگیر کند و از آن خسته نخواهید شد. علاوه‌بر مکانیک‌های اصلی بازی که توضیح داده شد، توپ‌های دیگری نیز در بازی وجود دارند که برای مثال یکی از آن‌ها که نماد آذرخش برروی آن است، به شما یک ثانیه هدیه می‌دهد؛ این موارد اضافی به جلوگیری از بیش‌ازحد ساده‌بودن بازی کمک می‌کنند و گزینه‌های مناسبی هم هستند؛ اگرچه خود بازی چنین مواردی را چنان‌که در ابتدای بازی مکانیک‌های اصلی را توضیح می‌دهد، شرح نمی‌دهد و خود باید در هنگام بازی آن‌ها را امتحان کنید تا متوجه شوید که چه کاری انجام می‌دهند؛ آن هم در گیرودار اینکه می‌خواهید با سرعت هرچه تمام‌تر توپ‌ها را از بین ببرید! البته این موضوع فقط در دفعه‌ی اول به عنوان مشکل شمرده می‌شود و در دفعات بعدی خودتان می‌توانید آن‌ توپ‌ها را امتحان کنید و از کارکردشان آگاه شوید.

در بیز پاپ عنصر دیگری به نام «آسپیرین» وجود دارد که نقش همان جان‌های باقی‌مانده را ایفا می‌‍کند؛ بدین صورت که برای ادامه‌دادن به بازی به آن‌ها نیاز خواهید داشت. البته کار مناسبی که سازنده انجام داده است این است که برای تجربه‌کردن بازی شما را ملزم به داشتن آسپرین نمی‌کند و هروقت بخواهید می‌توانید برای بار دیگری به بازی بپردازید .در واقع استفاده‌ از این آسپرین‌ها برای این است که پس از باخت با مصرف آن‌ها به بازی خود ادامه دهید.

نکته‌ی مثبتی که سازنده در بازی در نظر گرفته است این است که در بیز پاپ برخلاف بسیاری از بازی‌های هم‌سبک آن، می‌توانید صرفاً با اتکا بر تلاش‌های خود به رکوردهای خوبی برسید، اگرچه این نکته‌ی مثبت تحت تأثیر بحث خرید آسپرین که در بالا مطرح کردیم، قرار خواهد گرفت. دیگر نکته‌ی مثبت بازی این است که سازنده برای کسب درآمد خود با نشان‌دادن بیش‌ازحد تبلیغات راه تجربه‌ی خوشایند بازی را بر بازیکن نمی‌بندد و او را مجبور به دیدن تبلیغات نمی‌کند، حتی این امکان قرار داده شده است تا بازیکن تبلیغ صفحه‌ی اول بازی را نیز ببندد! امیدواریم این رویه هم‌چنان به قوت خود باقی بماند، چرا که به نظر می‌رسد بسیاری از توسعه‌دهندگان فراموش کرده‌اند که هدف‌شان بجز کسب در‌آمد از بازی‌ها، فراهم‌آوردن تجربه‌ای لذت‌بخش نیز هست.

گرافیک بازی کاملاً منطبق با سبک‌وسیاق بازی ساخته شده است. عناصر بازی به صورت ساده طراحی شده‌اند و بازی توجه شما را صرفاً برروی خود بازی و گیم‌پلی آن جذب می‌کند و جلوی دست‌وپا را نمی‌گیرد. این طراحی ساده با اینکه کار خود را انجام می‌دهد، اما بیش‌از‌حد ساده نیست و زیبایی خاص خود را نیز دارد.

بازی بیز پاپ را می‌توانید از گوگل پلی، کافه بازار، ایران اپس و دیگر مارکت های معتبر اندروید دانلود کنید.

۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *