وداع اولین ابرقهرمان کمیک ایرانی با استن لی

استودیو نیو در کانال تلگرامی خود @Nivchannel  و فرهود فرمند موسس استودیو و پدید آورنده کاراکتر فاد کاشف در بازی کمیک محور کوهنورد ، بازی برگزیده سال ۹۰، در صفحه اینستاگرام خود، در یادبودی از استن لی خالق کاراکترهای معروف مارول نوشت :

“بسیاری از کاراکترهای معاصر کمیک مدیون استن لی و آثارش هستند و کوهنورد هم از این قاعده مستثنی نبود و نیست و در بین کاراکترهایی که کوهنورد از آنها الهام گرفت محبوبترین کاراکتر استن لی ، مرد عنکبوتی قرار دارد.”


وداع با استن لی – تصویر: از راد امیر ابراهیمی

 

کوهنورد بی ادعا اولین کاراکتر ابر قهرمان کمیک ایران است که با حضور در بازی خود بین خیلی از گیمرها و بازیسازان شهره شد. بازی که برخی از گیمرها در تالارها به مشکلات فنی آن نقد داشتند، برخی آنرا یک شاهکار و برخی از بازیسازان آنرا بازی جلوتر از زمان خود نامیدند.

بازی برگزیده اولین دوره جشنواره بازیهای تهران، با وجود مشکلاتی که بدلیل پایان زمان همکاری تولیدکنندگانش با تهیه کننده اثر، به روز رسانی ای تا به امروز برای رفع مشکلاتی که داشت دریافت نکرد، اما همانند تیغه ای دو لبه همزمان فاصله جامعه بازیسازی و جامعه کمیک ایران را در سال ۹۰ با هم طرازان خارجی خود کاهش داد.

بازی های همرده کوهنورد که بین سالهای ۸۹-۹۰ در دنیا منتشر شدند ، شانک و اولین سری بازی ریمن بودند که شانک با شباهت در سبک کوهنورد ، در ابعاد بازی یارای ایستادگی در برابر وسعت ، تنوع و replayability دنیای کوهنورد و حضور یک ابرقهرمان کمیکی با داستانی درونگرا و به دور از خونریزی را نداشت. در کوهنورد به وضوح کاراکترهای زن حضور دارند که به ندرت در سایر بازیهای ایرانی زمان خود حضورشان به چشم میخورد.

مرد عنکبوتی از جمله الهامات اولین ابرقهرمان اصیل ایرانی کوهنورد است، کاراکتری برای صعود به ارتفاعاتی فراتر از آسمان خراشهای نیویورک.

 

 

۵

3 thoughts on “وداع اولین ابرقهرمان کمیک ایرانی با استن لی

  1. بازی ساز میگوید:

     و برخی از بازیسازان آنرا بازی جلوتر از زمان خود نامیدند.!!!!!!!!!!!!!!این حرف ها رو از کجا در میارید خداوکیلی ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *