بازی Red Dead Redemption 2 کرک شد

بعد از گذشت یک سال از انتشار بازی Red Dead Redemption 2 برای کامپیوتر بالاخره این عنوان توسط گروهی کرک شد.

بسیاری از Pc گیمرها پس از گذشت یک سال از عرضه این عنوان برای کامپیوتر فکر میکردند که این گیم کرک نخواهد شد اما گروه های کرکینگ بار دیگر ثابت کردند که هر عنوانی میتواند کرک شود و استثنایی وجود ندارد حتی برای بازی Red Dead Redemption 2.

مواردی که کرک کردن بازی رد دد ۲ را تقریبا غیرممکن میکرد، استفاده راک استار از Digital.AI و سوشیال کلاب خود بود و ترکیبی از این دو بصورت همزمان توانست کرک کردن بازی Red Dead Redemption 2 را برای بسیاری از گروهای کرکینگ تقریبا غیرممکن کند اما توجه داشته باشید “تقریبا”. چرا که بالاخره و بعد از یکسال این عنوان به طور کامل کرک شد.

در این عنوان ترکیبی از DRM های مختلف استفاده شده بود و کرک کردن آن را تقریبا غیرممکن بود و همین قضیه دلیل آن است که خبر کرک این بازی در دنیای گیم مثل یک بمب ترکید.

DRM کوتاه شده ی عبارت Digital Right Management می باشد و برگردان فارسی آن عبارتست از «مدیریت حقوق دیجیتال».

به زبان ساده DRM عبارتست از یک قفل نرم افزاری که روی محتوای دیجیتال قرار می گیرد تا محتوای خریداری شده را به خریدار آن اختصاص دهد تا از هرگونه کپی برداری یا دستکاری جلوگیری نماید.

DRM انواع گوناگونی دارد که برای قفل کردن فایل های موسیقی، ویدیو و یا کتاب های الکترونیک به کار می رود که تمامی آن ها یک وظیفه را انجام می دهند.

نکته قابل توجه دیگر در مورد کرک این بازی، اینست که هیچ تفاوتی از نظر کیفیت بین دو نسخه اصلی و کرکی وجود ندارد.

Ubisoft نیز از سیستم مشابهی برای جلوگیری از کرک شدن عنوان های خود استفاده کرده است و جالب است که ببینیم بازی های در حال انتشار یوبیسافت مثل Watch Dogs Legion و Assassin’s Creed Valhalla هم به فاصله کمی از انتشار در بازارهای جهانی کرک میشوند یا خیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.